مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

شوت - 4 تیر 1396

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه‌بازی آژاکس3-استانداردلیژ0 (لیگ‌قهرمانان‌اروپا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

نگران تبانی والیبال در خانه نباشیم
جمعه, 20 مرداد 1396 ساعت 17:31
نگران تبانی والیبال در خانه نباشیم
در چند روز گذشته شاهد نوعی نگرانی در اردوی ملی پوشان والیبال ایران در آستانه رقابت های انتخابی جهان در اردبیل هستیم که راستش برای ما کمی عجیب به نظر می آید.

 

به گزارش "توپ 90"، اینکه قرعه تیم ملی خوب نیست و  در حق تیم ما به عنوان میزبان جفا شده و اینکه شاید در بازی آخر دو تیم چین و کره با توجه به شرایط جدول " تبانی " کنند،  نگرانی هایی را به وجود آورده است.

این نگرانی ها در حالی در چند نوبت از زبان بازیکن، مربی و سرپرست تیم ملی بیان شده که میزبان در چنین رویدادهایی در قرعه کشی حق انتخاب روز استراحت و حریف روز اول خود را دارد، مگر آنکه نماینده ما در مراسم قرعه کشی توجیه نبوده باشد که آن هم بعید می نماید ؟


حال اصلا فرض را هم بر این بگذاریم که هیچ کدام این امتیازات برای ما منظور نشده است، آیا واقعا برای تیم ملی ما که سال هاست مدعی جدایی از آسیا و رسیدن به سطح اول والیبال دنیاست و به عنوان تنها تیم آسیایی در دو دوره پیاپی با تیم دومش در قهرمانی آسیا حاضر می شود، این اتفاقات پیش پا افتاده می تواند " تهدیدی " در صعود به عنوان دو تیم برتر از جمع نیمی از مدعیان آسیایی باشد؟ 


مطمئنا جواب منفی خواهد بود، آن هم به عنوان قدرت برتر آسیا و در سایه امتیازات میزبانی و حمایت تماشاگران پرشوری که سالن را تبدیل به جهنم برای حریفان و بهشت برای تیم ملی می کنند. دلیل منطقی چندانی برای نگرانی وجود ندارد ، هر چند در عین حال از اتفاقات غیر قابل پیش بینی هم نباید غافل بود و باید با هوشیاری کامل در میدان ظاهر شد .

نویسنده: علی شاکری