بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

شوت - 4 تیر 1396

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی موناکو 1 - نیم المپیک 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

تازه واردهای استقلال جمعه آزادی را منفجر می‌کنند
چهارشنبه, 18 مرداد 1396 ساعت 17:32
تازه واردهای استقلال جمعه آزادی را منفجر می‌کنند
استقلال در فصل نقل و انتقالات عملکرد بسیار خوبی داشت و با جذب ستاره‌های پرتعداد، هوادارانش را امیدوار به کسب نتایج خوب کرد.

به گزارش "توپ 90"، آنچه مسلم است ستار‌ه‌های پرتعداد استقلال نمایش چندان درخشانی در بازی‌های اول این تیم نداشته‌اند و به نظر می‌رسد در این بین کادرفنی آبی‌ها تمام تلاششان را می‌کنند تا از هفته سوم در نتیجه‌گیری تیمشان نقش موثری داشته باشند. 


محمد خرمگاه در مورد دلیل کیفیت نه چندان خوب بازیکنان تازه وارد استقلال به توپ 90 می‌گوید: بازیکنانی که ما جذب کرده‌ایم قطعا بازیکنان خوبی هستند چون در مورد بازیکنان تازه وارد صحبت می‌کنید، باید بگویم آنها به زمان نیاز دارند تا شرایط خوبشان را پیدا کنند. 


با مربی استقلال در مورد تمام نفرات جذب شده در نقل و انتقالات به صورت جداگانه صحبت کردیم که در ادامه آن را می‌خوانید: 


شجاعیان و چالش پاس موثر
هافبک بازیساز استقلال با وجود هزینه سنگینی که روی دست این باشگاه گذاشت، هنوز موفق به دادن پاس‌های موثر که منجر به گل شود، نشده است هرچند که در جریان بازی پرتلاش ظاهر شده است. 
خرمگاه در مورد داریوش شجاعیان می‌گوید: داریوش بازیکن خلاقی است و طبیعی است که همه از او انتظار پاس‌های تک به تک و موثر را دارند. داریوش به خوبی در زمین می‌دود اما انتظارها از هافبک خلاقی مثل او بسیار بالا است. مطمئنم شجاعیان هفته به هفته بهتر می‌شود و به آن بازیکنی که هواداران انتظار دارند، تبدیل می‌شود. 


فصل متفاوت بیت‌سعید در استقلال
مربی استقلال مطمئن است که حسن بیت‌سعید فصل درخشانی را پشت سر خواهد گذاشت: اینکه حسن بیت‌سعید در بازی با استقلال‌خوزستان بازی نکرد، به هیچ عنوان توانایی فنی این بازیکن را زیر سوال نمی‌برد. در بازی با استقلال‌خوزستان علیرضا منصوریان به این نتیجه رسید که بیت‌سعید به درد کار تیمی ما نمی‌خورد اما مطمئن باشید ما روی درخشش او حساب ویژه‌ای باز کرده‌ایم و این بازیکن قطعا شرایط بهتری پیدا می‌کند و در پایان فصل یکی از ستاره‌های تاثیرگذار استقلال می‌شود.


شهباززاده و نیاز به حمایت بیشتر
با وجود گذشت حدود 2 هفته از لیگ‌برتر، سجاد شهباززاده در زدن گل اول خود در لیگ‌برتر ناکام بوده است که محمد خرمگاه می‌گوید این موضوع فشار را روی او زیاد نمی‌کند: شهباززاده مهاجم ما است و طبیعی است که هم خودش و هم دیگران از او انتظار گلزنی دارند اما اینطور نیست که ما به او فشار بیاوریم و بگوییم چرا گل نمی‌زنی؟ تعارف که نداریم. سجاد فصل قبل کمتر بازی کرد و ما باید او را در شرایط مسابقه قرار دهیم. علیرضا منصوریان دارد تلاش می‌کند که این بازیکن گلزنی‌هایش را از هفته آینده شروع کند. 


جباری؛ الماس نایاب لیگ ایران
زمانی که مجتبی جباری با استقلال قرارداد امضا کرد، خیلی ها گفتند که این بازیکن برای حضور در ترکیب ثابت استقلال به این تیم نیامده است و حضورش بیشتر به عنوان یار تعویضی است. اما جباری خودش بعد از بازی با استقلال‌خوزستان گفت که می تواند 90 دقیقه بازی کند. 
خرمگاه در مورد حضور جباری می‌گوید: اول باید بگویم ما هیچ بازیکنی را جذب نکرده‌ایم که نیمکت‌نشینش کنیم. مطمئن باشید جباری برای بازی کردن به استقلال آمده است و اینطور نیست که ما او را برای نیمکت ذخیره جذب کرده باشیم. جباری یک بازیکن خلاق است که نظیر آن در لیگ ایران نیست و ما قطعا می‌خواهیم از او بهترین استفاده را ببریم. 


چپاروف هنوز درخشان نیست
مربی استقلال می‌گوید که چپاروف خوب بازی کرده ولی هنوز بازیکن مورد انتظار کادرفنی نیست: سرور چپاروف یک بازیکن بین المللی است که دو بار تجربه مرد سال آسیا را دارد. سرور بازیکن خوبی است ولی باید در هفته‌های آینده شرایطش را بهتر کند. 
او در پاسخ به این سوال که آیا چپاروف رضایت کادرفنی استقلال را جلب کرده یا نه، گفت: ما از همه بازیکنان راضی هستیم اما به هر حال نتایج چیز دیگری می‌گوید. باید خیلی بهتر از این باشیم تا بتوانیم به نتایج خوب برسیم. 


قائدی؛ فوق‌العاده ولی نیاز به مراقبت
محمد خرمگاه می‌گوید که مهدی قائدی بازیکن فوق‌العاده‌ای است ولی نیاز به مراقبت دارد: قائدی یک بازیکن خلاق، تکنیکی و سرعتی است که از بازی قبل که به ترکیب استقلال اضافه شد چشم‌ها را خیره کرد ولی ما نباید بازی دادن به او را فدای تربیتش کنیم. مطمئن باشید قائدی روزهای درخشانی در پیش دارد ولی ما در مورد بازی دادن به او عجله نمی‌کنیم. 


منتظری لیدر خط دفاع
بی‌تردید بهترین بازیکنی که استقلال در فصل نقل و انتقالات جذب کرده است، پژمان منتظری بوده است؛ بازیکنی که به خوبی خط دفاع آبی‌ها را رهبری می‌کند.

خرمگاه در این‌باره می‌گوید: پژمان آنقدر خوب است و به قدری سابقه درخشان دارد که نیازی نیست من در مورد او صحبت کنم. سابقه ملی این بازیکن همه چیز را نشان می‌دهد.