مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 1 مرداد 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی سن‌خوزه 0 - منچستریونایتد 0 (دوستانه)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

ذوب‌آهن 3- گسترش فولاد 0؛ استارت ذوب‌ برای قهرمانی
جمعه, 13 مرداد 1396 ساعت 21:44
ذوب‌آهن 3- گسترش فولاد 0؛ استارت ذوب‌ برای قهرمانی
ذوب آهن در دومین بازی خود در لیگ برتر هفدهم به نخستین پیروزی خود دست پیدا کرد.

به گزارش "توپ 90"، ذوب آهن و گسترش فولاد در حالی به مصاف یکدیگر رفتند که هردو به دنبال کسب اولین پیروزی در لیگ برتر هفدهم بودند. ذوب آهن اما به واسطه بازی خوبش توانست مزد برتری اش را بگیرد و اولین 3 امتیاز فصل را دشت کند. گسترش فولاد هم با دو شکست سنگین در قعرجدول لیگ برتر قرار گرفت.


هفته دوم لیگ برتر/13 مرداد ماه 96/ ساعت 20:30


ورزشگاه فولادشهر اصفهان/ تماشاگر: حدود 500 نفر
داور: شاهو اصلانی                       کمک ها: فرزاد بهرامی و رضا قیم
داور چهارم: سیدعلی میرغفاری                ناظر: سعید بطحایی

اخطار:

حمید بوحمدان(65) و اسماعیل شریفات(79،81) از ذوب آهن

میلاد فخرالدینی(26) از گسترش فولاد

اخراج: 


اسماعیل شریفات در دقیقه 81 با دریافت کارت زرد دوم از زمین بازی اخراج شد.

ذوب آهن اصفهان:
رشید مظاهری، وحید محمدزاده، محمد نژادمهدی، دانیال اسماعیلی فر، محمد امینی، حمید بوحمدان، اسماعیل شریفات، احسان پهلوان، محمدرضا عباسی(50- مهدی رجب زاده)، ربیع عطایا(1+90- علی حمام) و مرتضی تبریزی
سرمربی: امیر قلعه نویی

گسترش فولاد:
فرناندو دخسوس، امین حاج محمدی، میلاد فخرالدینی، مسیح زاهدی، یوسف سیدی، درگان ژارکوویچ، علیرضا نقی زاده(75- علی چراغعلی)، حسین ابرقویی (46- آندرانیک تیموریان)، رضا خالقی فر، نیما مختاری(46-علیرضا ارجمندیان) و احمد زنده روح
سرمربی: لوکا بوناچیچ

شرح گل:


یک بر صفر ذوب آهن(اسماعیل شریفات): در دقیقه 45 مسابقه ربیع عطایا در جناح راست ذوب آهن صاحب توپ شد؛ هافبک لبنانی با پای چپ به زیبایی توپ را روی دروازه گسترش ارسال کرد و اسماعیل شریفات ارسال دقیق عطایا را با سر به تور دروازه حریف رساند.

دو بر صفر ذوب آهن(وحید محمدزاده): در دقیقه 70 ارسال مهدی رجب زاده از روی نقطه کرنر با ضربه تماشایی وحید محمدزاده همراه شد و توپ به کنج دروازه فرناندو دخسوس رفت تا بازی دو بر صفر به سود ذوب آهن شود.

3 بر صفر ذوب آهن(مهدی رجب زاده): در دقیقه 76 مهدی رجب زاده پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و اقدام به شوتزنی کرد؛ ضربه دیدنی و دقیقه مهدی رجب زاده به سه کنج دروازه فرناندو دخسوس رفت و گلی تماشایی به ثمر رساند.

شرح بازی


ذوب آهن و گسترش فولاد در شرایطی به مصاف هم رفتند که تیم اصفهانی برای کسب اولین پیروزی خانگی هجومی مسابقه را شروع کرد. شاگردان امیر قلعه نویی از ابتدای مسابقه برای پی ریزی حملات متعدد روی دروازه گسترش فولاد تلاش کردند و به همین واسطه موقعیت هایی نیز به دست آوردند اما بی دقتی مهاجمان این تیم باعث شد چند فرصت خوب از دست برود. گسترش فولاد نیز که ترکیبی کاملا جوان بود چشم به ضدحملات بسته بود. شاگردان لوکا بوناچیچ با استفاده از نفرات سرعتی خود در خط حمله توانستند روی ضدحملات به چند فرصت گلزنی برسند اما به نتیجه نرسیدند. ذوب آهن نیز روی یکی از حملات پرتعدادش توانست به گل برسد و نیمه نخست را برنده به رختکن برود.


گسترش فولاد با انجام دو تعویض و به بازی آمدن آندرانیک تیموریان نیمه دوم را بهتر شروع کرد. تیم آبی پوش تبریزی برای جبران به زمین آمد و حملاتی نیز روی دروازه ذوب آهن پی ریزی کرد اما این حملات دامنه دار نبود. البته گسترشی ها یکبار هم تیر دروازه ذوب آهن را به لرزه در آوردند اما روی ضربه کرنر دروازه شان باز شد و تا حدی شیرازه گسترش از هم پاشید. بعد از این گل گسترش فولاد سردرگم بازی کرد و ذوب آهنی ها فرصت های بیشتری برای گل زدن به دست آوردند وگل سوم را هم زدند. دقایق پایانی مسابقه با ارسال های گسترش فولاد از جناحین همراه بود اما این ارسال ها راهی به دروازه نیافت تا گسترش فولاد یک شکست سنگین دیگر را متحمل شود و البته اولین پیروزی ذوب آهن با هدایت قلعه نویی نیز رقم بخورد.

لحظات حساس:


دقیقه 10: شوت از راه دور مرتضی تبریزی مهاجم ذوب آهن راهی به دروازه گسترش فولاد پیدا نکرد.

دقیقه 14: ضربه ایستگاهی ربیع عطایا از فاصله ای دور به سمت دروازه گسترش فولاد زده شد که دخسوس هوشیارانه توپ را دفع و راهی کرنر کرد.
دقیقه 15: ارسال رضا خالقی فر از جناح چپ با ضربه سر یوسف سیدی همراه شد که توپ از بالای دروازه مظاهری به بیرون رفت.

دقیقه 18: ارسال میلاد فخرالدینی از سمت راست با ضربه رضا خالقی فر داخل محوطه جریمه همراه شد اما توپ در آستانه ورود به دروازه به وحید محمدزاده برخورد کرد و راهی کرنر شد.
دقیقه 24: احسان پهلوان با فراری تماشایی در محوطه جریمه گسترش فولاد صاحب توپ شد و در حالی که می توانست در موقعیت تک به تک به توپ ضربه بزند با فرناندو دخسوس برخورد کرد و سرنگون شد اما داور اعتقادی به ضربه پنالتی نداشت.

دقیقه 29: ضربه ایستگاهی دانیال اسماعیلی فر آرام و زمینی زده شد که فرناندو دخسوس به راحتی توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه 32: حرکت تیمی خوب بازیکنان گسترش فولاد پشت محوطه جریمه توپ را به علیرضا نقی زاده رساند؛ او روی پارس فخرالدینی سرضرب اقدام به شوتزنی کرد که رشید مظاهری با واکنشی تماشایی و با کف دست توپ را راهی کرنر کرد.
دقیقه 34: شوت از راه دور ربیع عطایا از پشت محوطه جریمه با اختلافی اندک از کنار دروازه گسترش فولاد به بیرون رفت.

دقیقه 43: احسان پهلوان روی خط محوطه جریمه از دو بازیکن گسترش فولاد عبور کرد و به توپ ضربه زد اما ضربه کم جانش را دخسوس مال خود کرد.

دقیقه 49: اسماعیل شریفات روی پاس ربیع عطایا با دخسوس تک به تک شد اما ضربه خوبی به توپ نزد و دخسوس در دو مرحله توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه 60: ضد حمله عالی بازیکنان گسترش فولاد با پاس خالقی فر به نقی زاده ادامه پیدا کرد و این بازیکن در حالی که وارد محوطه جریمه شده بود، ضربه ای دیدنی به توپ زد اما با بدشانسی ضربه اش به تیر دروازه برخورد کرد و راهی اوت شد.

دقیقه 62: ضربه تماشایی احسان پهلوان از پشت محوطه جریمه را فرناندو دخسوس در دو ضرب و به سختی مهار کرد.

دقیقه 86: ضربه ایستگاهی خوب ربیع عطایا با پای چپ با دخسوس فقط توانست دفع کند.

دقیقه 90: ضربه ایستگاهی آندرانیک تیموریان چسبیده به خط محموطه جریمه را رشید مظاهری با دست مخالف راهی کرنر کرد.

بهترین بازیکن زمین(مهدی رجب زاده)


کاپیتان باتجربه ذوب آهن با وجود نیمکت نشینی در ابتدای مسابقه اما در اوایل نیمه دوم وارد زمین شد. او در حدود 40 دقیقه در ترکیب ذوب آهن حضور داشت و نقش بسیار موثری داشت. رجب زاده علاوه بر راه انداختن تیمش در خط حمله، پاس گل دوم تیمش را برای وحید محمدزاده ارسال کرد و گل سوم ذوب آهن را به زیباترین شکل ممکن به ثمر رساند.

اتفاق ویژه؛ گسترش و 7 گل خورده در دو بازی


گسترش فولاد بازهم با اختلاف 3 گل شکست خورد تا رکوردی عجیب بر جای بگذارد. شاگردان لوکا بوناچیچ بعد از شکست 4 بر یک مقابل پارس جنوبی 3 گل هم از ذوب آهن دریافت کردند تا در دوبازی 7 بار دروازه شان باز شده باشد و اتفاقی غیرقابل پیش بینی را رقم بزنند. با این رویه شرایط گسترش فولاد در ادامه لیگ سخت تر خواهد شد.

حاشیه ها:


*قبل از شروع بازی امیر قلعه نویی ونیمکت نشینان ذوب آهن به سمت لوکا بوناچیچ و همراهان گسترش فولاد رفتند و به آنها خوشامد گفتند.
*مهدی رجب زاده کاپیتان تیم ذوب آهن روی نیمکت ذخیره های این تیم حضور دارد.
* ترکیب گسترش فولاد دستخوش تغییرات زیادی شده است که از جمله آنها به نیمکت نشینی مسعود ابراهیم زاده می توان اشاره کرد.
*آندرانیک تیموریان بازیکن باتجربه و جدید گسترش فولاد برای اولین بار روی نیمکت ذخیره های این تیم قرار گرفته است.

*ستار همدانی، مربی تیم گسترش فولاد از ابتدای بازی کنار زمین حضور داشت و بازیکنانش را هدایت می کرد.

*در دقیقه 24 مسابقه سرنگون شدن احسان پهلوان درون محوطه جریمه گسترش فولاد و نظر داور بر ادامه بازی، اعتراض شدید امیر قلعه نویی به داور را در پی داشت. سرمربی ذوب آهن اعتقاد به ضربه پنالتی داشت.

*با حضور مهدی رجب زاده در زمین مسابقه مرتضی تبریزی بازوبند کاپیتانی ذوب آهن را بر دست او بست.

*با حضور مهدی رجب زاده در زمین مسابقه مرتضی تبریزی بازوبند کاپیتانی ذوب آهن را بر دست او بست.