بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 27 شهریور 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی لودوگورتس 2 - 3 بایرلورکوزن

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

چرا لالیگا چک 222 میلیونی نیمار را نپذیرفت؟
پنجشنبه, 12 مرداد 1396 ساعت 18:32
چرا لالیگا چک 222 میلیونی نیمار را نپذیرفت؟
تباس، رئیس لالیگا طبق وعده ای که قبلا داده بود امروز حاضر نشد رقم 222 میلیون یورو بابت فسخ قرارداد نیمار را دریافت کند.

به گزارش "توپ 90"، چند روز پیش و در حالی که شایعات جدایی نیمار از بارسا و پیوستن او به پی اس جی لحظه به لحظه قوت می گرفت، خاویر تباس در مصاحبه با آس عنوان داشت که تحت هیچ شرایطی رقم فسخ قرارداد نیمار را قبول نخواهد کرد.

طبق قوانین فوتبال اسپانیا، بازیکنی که قصد جدایی از طریق آزادسازی بند فسخ قرارداد را دارد، باید رقم موردنظر را خود مستقیما به حساب لالیگا واریز کند اما لالیگا امروز چک 222 میلیون یورو یی نیمار که از طریق یک واسطه ارائه شده بود را قبول نکرد.

اما چرا تباس از این اقدام سرباز زد در حالی که طبق قانون باید این چک را دریافت می کرد؟ 

 رئیس لالیگا بر این اعتقاد است که انتقال 222 میلیون یورویی نیمار به پی اس جی، نقض آشکار فیرپلی مالی است و اینکه باشگاه فرانسوی به طور واضح با دوپینگ مالی از سوی نهادهایی در کشور قطر توانسته چنین مبلغی را برای جذب نیمار مهیا کند.

تباس حتی به قیمت شکایت نیمار حاضر نشد این مبلغ را دریافت کند. به این ترتیب نیمار حالا می تواند ضمن شکایت از لالیگا، با درخواست از یوفا این رقم را از طریقی دیگر به حساب بارسلونا واریز کند.

یوفا روز گذشته اعلام کرد که پس از اتمام مهلت نقل و انتقالات، تحقیقاتش در مورد پیوستن نیمار به پی اس جی را شروع خواهد کرد و اینکه صرفا پرداخت 222 میلیون یورو، به معنای زیر پا گذاشتن فیرپلی مالی نیست.