بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

نود - 31 شهریور 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی سایپا 2 - نفت مسجد سلیمان 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

بی نتیجه ماندن اولین اقدام نیمار برای جدایی از بارسا
پنجشنبه, 12 مرداد 1396 ساعت 18:32
بی نتیجه ماندن اولین اقدام نیمار برای جدایی از بارسا
نیمار، فوق ستاره بارسا که روز گذشته اعلام کرد از این باشگاه جدا خواهد شد؛ امروز اولین اقدام خود برای جدایی را انجام داد.

به گزارش "توپ 90"، امروز صبح وکیل نیمار با در دست داشتن چکی به ارزش 222 میلیون یورو راهی دفتر لالیگا در مادرید شد تا حکم آزادی او از بارسلونا را دریافت کند اما بی نتیجه بازگشت.

خوان کرسپو، وکیل مشهور ورزشی که در پرونده محرومیت انضباطی مسی از سوی فیفا توانست به پیروزی رسیده و 4 جلسه محرومیت فوق ستاره آرژانتینی را ملغی کند، از طرف نیمار مامور بود تا رقم فسخ قرارداد وی را به لالیگا پرداخت کند اما خاویر تباس، رئیس لالیگا طبق وعده قبلی حاضر نشد این چک را قبول کند.

مطابق قوانین یوفا، لالیگا نمی تواند با این کار مانع جدایی نیمار شود و حالا این بازیکن می تواند طی درخواستی فوری از یوفا، مجوز جدایی موقت خود را دریافت کرده و با پی اس جی قرارداد امضا کند. 

در واقع یوفا پس از اتمام مهلت نقل و انتقالات، تحقیقات خود در مورد انتقال نیمار را شروع خواهد کرد و در مدت یک ماه باقیمانده، پی اس جی می تواند با فروش چند بازیکن خود از نقض فیرپلی مالی فرار کند.

لازم به ذکر است که طبق قوانین فوتبال اسپانیا، بازیکنی که با روش پرداخت رقم فسخ قرارداد قصد جدایی از تیم خود را دارد، باید مبلغ موردنظر را از باشگاه خواهانش دریافت کرده و خود مستقیما به حساب لالیگا واریز کند اما در این مورد خاص، لالیگا حاضر نشد با نیمار همکاری کند.