مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 28 تیر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی دوستانه سیون 2 - اینترمیلان 0

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

پرسپولیس به امید سنت شکنی مقابل تراکتور
پنجشنبه, 12 مرداد 1396 ساعت 14:06
پرسپولیس به امید سنت شکنی مقابل تراکتور
تراکتورسازان دو رکورد ویژه مقابل پرسپولیس دارند و امیدوارند باوجود کم تجربه بودن تیمشان، این رکوردها را حفظ کنند.

به گزارش "توپ 90"، پرسپولیس و تراکتور امروز در ورزشگاه یادگار امام حساس ترین بازی هفته دوم لیگ را برگزار خواهند کرد. دو تیم تاکنون ۱۸ بار در لیگ برتر به مصاف هم رفته اند و سرخپوشان تبریز یکبار بیشتر از قرمزپوشان تهران پیروز شده اند. اما در آمار کلی، پرسپولیس با ۱۷ پیروزی به صورت قاطعانه از حریف تبریزی پیش است.

اما تراکتوری ها دو رکورد ویژه مقابل پرسپولیس دارند. آن ها هیچگاه در تبریز بیش از یک گل دریافت نکرده اند و از زمان بازگشت به لیگ برتر، هیچگاه دبل نشده اند و به عبارت دیگر بازی رفت و برگشت را در یک فصل نباخته اند.

تراکتورسازان در تاریخ ادوار لیگ برتر دوبار در تبریز مغلوب بوده اند که هریک با نتیجه ۱-۰ بوده؛ یکی لیگ اول و دیگری در لیگ پانزدهم. اما حالا پرسپولیس در قامت مدافع عنوان قهرمانی گام به لیگ گذاشته و از آنطرف تراکتور با بازیکنانی کم نام و نشان، لیست خود را پُر کرده. این موضوع سبب شده تا هواداران تراکتور ترس از شکست سنگین در خانه داشته و پرسپولیسی ها امیدوار به پیروزی بزرگ در یادگار امام باشند.

اگر شاگردان برانکو ایوانکوویچ امروز برنده بازی باشند در آن صورت نیم نگاهی به پیروزی در بازی برگشت و دبل تاریخی تراکتور نیز خواهند داشت. البته شاگردان جوان گل محمدی هم با توجه به پشتوانه هواداری آنچنان هم نا امید نیستند و انگیزه بالایی برای پیروزی بر مدافع عنوان قهرمانی دارند.