بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 4 مهر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی اتلتیکو مادرید 3 - اوئسکا 0

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

لیگ خلیج فارس چهارمین لیگ ارزشمند آسیا
چهارشنبه, 11 مرداد 1396 ساعت 14:23
لیگ خلیج فارس چهارمین لیگ ارزشمند آسیا
طبق ارزش گذاری مطرح ترین رسانه مربوط به تعیین ارزش بازیکنان تیم های مختلف، لیگ خلیج فارس، چهارمین لیگ ارزشمند قاره آسیا نام دارد و در این میان پرسپولیس نیز ارزشمندترین تیم لیگ برتر ایران می باشد. 

به گزارش "توپ 90"، لیگ های معتبر قاره آسیا دیدارهای هفته ابتدایی خود را آغاز کردند و یا طی یکی دو هفته آینده استارت خواهند زد، به همین مناسبت به بررسی معتبرترین سایت مربوط به ارزش گذاری بازیکنان مختلف در دنیای فوتبال (ترانسفر مارکت) پرداختیم و بررسی قیمت های مربوط به بازیکنان حاضر در لیگ های آسیایی را مورد توجه قرار دادیم. 

با جمع بندی ارزش گذاری تخمینی این سایت برای بازیکنان حاضر در لیگ خلیج فارس، این لیگ در رده چهارم ارزشمندترین لیگ های آسیایی قرار می گیرد، ارزش گذاری مربوط به بازیکنان حاضر در لیگ برتر ایران موسوم به لیگ خلیج فارس برای لیگ هفدهم مبلغ 113.30 میلیون یورو تعیین شده است. 

البته این عنوان در حالی به دست می آید که هزینه های رایج در لیگ برتر ایران کمتر از دیگر لیگ های معتبر آسیاست و هزینه های عجیب و غریبی برای کشاندن بازیکنان بزرگ در آن نمی شود؛ به این ترتیب عنوان چهارمی ارزشمندترین های آسیایی را می توان عنوانی ارزشمند برای لیگ خلیج فارس و امیدوارکننده برای فوتبال ایران دانست.

اما چینی ها که در سال های اخیر زلزله ای در قرارداد با بازیکنان مطرح دنیای فوتبال به پا کرده اند در این بررسی در رده اول قرار می گیرند، سوپر لیگ چین این عنوان را با ارزش گذاری 386.80 میلیون یورو به دست آورده است. 

جی لیگ ژاپن با ارزش گذاری 257.83 میلیون یورو و لیگ حرفه ای عربستان با ارزش گذاری 151.13 میلیون یورو در رده های دوم و سوم قرار دارند و پس از لیگ ایران که چهارمین لیگ ارزشمند آسیا معرفی می شود کی لیگ کره جنوبی قرار دارد که ارزش بازیکنان حاضر در آن برای لیگ پیش رو 101.93 میلیون یورو تعیین شده است.

با جمع بندی ارزش گذاری بازیکنان حاضر در لیگ خلیج فارس، پرسپولیسی ها در رده اول ارزشمندترین تیم های حاضر در لیگ ایران قرار می گیرند، سرخ پوشان در لیگ هفدهم بازیکنانی در اختیار دارند که سایت ترانسفر مارکت در مجموع برای آنها 15.13 میلیون یورو ارزش قائل شده است و در میان بازیکنان حاضر در این تیم مهدی طارمی با ارزش تقریبی 2 میلیون یورو در رده اول ارزشمندترین بازیکنان حاضر در لیگ برتر قرار دارد. 

استقلالی ها با ارزش گذاری 14 میلیون یورو، ذوب آهن با 9.6 میلیون یورو، سپاهان با 8.9 میلیون یورو و سایپا با 7.85 میلیون یورو دیگر تیم های ارزشمند حاضر در فوتبال ایران محسوب می شوند. 

در جدول زیر رده بندی تیم های حاضر در لیگ برتر ایران بر اساس جمع ارزش گذاری آنها و ارزشمندترین بازیکن هر تیم به ثبت رسیده است.