مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

شوت - 4 تیر 1396

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه فینال تنیس ویمبلدون 2018 جکوویچ - اندرسون

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

سپاهان 1 - سایپا 1؛ همه چیز از سوپر گل آغاز شد
جمعه, 06 مرداد 1396 ساعت 22:09
سپاهان 1 - سایپا 1؛ همه چیز از سوپر گل آغاز شد
کرانچار و دایی در افتتاحیه لیگ امتیازات را در اصفهان تقسیم کردند.

به گزارش "توپ 90"، دیدار سپاهان اصفهان و سایپا در هفته اول لیگ کیفیت بالایی نداشت اما در 10 دقیقه پایانی بازی هر دو تیم نمایش متفاوتی داشتند تا بازی پرحاشیه این دو تیم که تحت تاثیر حضور علی دایی در اصفهان قرار داشت با نتیجه تساوی یک بر یک در نقش جهان به پایان برسد.

هفته اول لیگ هفدهم، جمعه 06/05/96، ساعت 20:30، ورزشگاه نقش جهان اصفهان

 

پیام حیدری، حسن ظهیری، سجاد طوری، علی صفایی، ناظر: علیرضا یزدانی

 

سپاهان اصفهان:

 


مهدی صدقیان، ابوالحسن جعفری، رودریگز، عزت الله پورقاز، سعید آقایی، رسول نویدکیا، میلاد سرلک، شاهین ثاقبی( 77 رضا میرزایی)، رضا اسدی(77 روزبه شاهعلی دوست)، جلال الدین علی محمدی، حسین پاپی و مهرداد محمدی

 


سایپای تهران:

 

محمدرضا اخباری، آرش رضاوند، محمد دانشگر، رضا علیاری، مهدی ترابی، مهدی زاده، رضا اسدی(77 روزبه شاهعلی دوست)، حامد شیری، امید خالدی، محمدرضا سلیمانی(60 علی قلی زاده) و  محمد عباس زاده

 

کارت زرد:


مهدی ترابی(43) محمدرضا سلیمانی(44)

شاهین ثاقبی(45+1)

 

شرح بازی:سپاهان بازی برابر سایپا را طوفانی آغاز کرد و خیلی زود دو موقعیت خطرناک روی دروازه اخباری خلق کرد اما با گذشت 10 دقیقه ابتدایی بازی هر دو تیم در میانه میدان گرفتار شدند و بازی بیشتر اوقات در میانه میدان دنبال شد. در این دقایق البته هر دو تیم روی ضربات ایستگاهی موقعیت هایی را روی دروازه حریف خلق کردند اما نیمه اول با حداقل موقعیت گل به پایان رسید.

دیدار سرد و بی روح بازیکنان دو تیم تا دقیقه 80 با سوپر گل مهدی ترابی متحول شد تا در کمتر از 2 دقیقه هر یک از دو تیم موفق به گلزنی شوند. مهدی ترابی ابتدا با یک توپ ربایی و ضربه از راه دور موفق شد دروازه صدقیانی را باز کند. بازیکنان سپاهان دقایقی بعد از این گل با ضربه سر بازی را به تساوی کشاندند تا 5 دقیقه پایانی این بازی داغ و جذاب پیگیری شود. در نهایت این دیدار با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید تا دو تیم به یک امتیاز این دیدار دست پیدا کنند.

 

شرح گل:

 

سپاهان صفر – سایپا یک( 82 مهدی ترابی): مهاجم سایپا با یک توپ ربایی خوب در پشت محوطه جریمه موفق شد با یک ضربه فوق العاده دروازه سپاهان را باز کند.

سپاهان یک – سایپا یک (84 جلال الدین علی محمدی): حرکت انفرادی پاپی در محوطه جریمه سایپا با سانتر خوب این بازیکن همراه شد و ضربه سر علی محمدی توپ را وارد دروازه اخباری کرد.

 

اتفاق ویژه:


علی دایی باز هم در ورزشگاه جنجالی نقش جهان شکست نخورد. شاگردان دایی فاصله زیادی تا کسب پیروزی نداشتند اما در نهایت این بازی با نتیجه تساوی به پایان رسید. هواداران سپاهان در این دیدار نشان دادند که همچنان از یکی از اسطوره های فوتبال ایران دلخور هستند و احتمالا علی دایی در نشست خبری صحبت های زیادی را پیرامون این دیدار انجام خواهد داد.

بهترین بازیکن:


محمدرضا اخباری دروازه بان سایپا روز بسیار خوبی داشت اما دریافت یک گل روز خوب او را خراب کرد تا در روزی که بازیکنان تهاجمی سپاهان فرصت های زیادی را از دست دادند، مهدی ترابی بهترین بازیکن زمین باشد. ترابی به تنهایی بار حملات سایپا را به دوش کشید با یک سوپر گل تنها گل نارنجی پوشان را به ثمر رساند.

 

دقایق حساس:

 

دقیقه 4 – سانتر خوب پاپی از سمت چپ با ضربه سر علی محمدی همراه شد اما این توپ با فاصله اندکی به بیرون رفت.

دقیقه 6 – موقعیت بسیار خوب برای بازیکنان سپاهان در وضعیت تک به تک با اخباری به دست آمد اما ضربه ثاقبی را مدافعان به کرنر فرستادند.

دقیقه 45: سانتر مهراداد محمدی روی ضربه کرنر با ضربه سر مدافع جلو آمده سپاهان همراه شد اما اخباری این توپ را مشت کرد.

دقیقه 49: موقعیت تک به تک مهرداد محمدی روی پاس علی محمدی با اخباری را دروازه بان سایپا با پای خود مهار کرد تا همچنان دروازه این تیم بسته بماند.

دقیقه 51: سانتر خوب ترابی با ضربه سر عباس زاده همراه شد اما این توپ نیز راهی به دروازه صدقیانی نیافت.

دقیقه 61: حرکت ترکیبی بازیکنان سپاهان به مهرداد محمدی رسید اما این بازیکن در دهانه دروازه در زدن ضربه نهایی ناکام بود.

دقیقه 89: حرکت انفرادی میرزایی او را در موقعیت تک به تک با اخباری قرار داد اما در آخرین لحظه مدافع سایپا توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه 90: ضربه کرنر را پاپی ارسال کرد اما ضربه سر پورقاز در شرایط مناسب با اختلاف اندک به بیرون رفت.

دقیقه 90+1 : سانتر خوب شاه علیدوست با ضربه سر عباس زاده همراه شد اما صدقیانی با یک واکنش زیبا دروازه سپاهان را نجات داد تا توپ راهی کرنر شود.
دقیقه 90+1: کرنر ارسالی ترابی باز هم با ضربه سر عباس زاده همراه شد اما توپ با اختلاف اندکی به اوت رفت.

 

حاشیه:

 

*سپاهان در این دیدار از پیراهن جدید خود برای لیگ هفدهم رونمایی کرد.
*بلیت فروشی دستی در ورزشگاه نقش جهان باعث شد تا در آستانه شروع بازی صف طولانی در باجه های بیرون ورزشگاه ایجاد شود.

*زمین چمن ورزشگاه نقش جهان شرایط خوبی ندارد و بعد از هر تکل بازیکنان بخشی از زمین ورزشگاه تخریب می شود.
*ورزشگاه نقش جهان نیز مانند بیشتر دیدارهای هفته اول تبلیغات محیطی ندارد.