مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 24 مرداد 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه‌بازی آژاکس3-استانداردلیژ0 (لیگ‌قهرمانان‌اروپا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

برانکو استراتژى فصل خود را مشخص کرد
جمعه, 06 مرداد 1396 ساعت 13:20
برانکو استراتژى فصل خود را مشخص کرد
پرسپولیس در حال پوست اندازی تاکتیکی بزرگی است و برانکو به دنبال آخرین ورژن موفقیت در فوتبال ایران است تا این تیم را همچنان به مسیری در آستانه افتخار برساند.

به گزارش "توپ 90"، روزهای ابتدایی حضور برانکو ایوانکوویچ در تهران هرچند با اتفاقات عجیبی همراه بود و سرخپوشان به دنبال کسب سهمیه بقا بودند و در نهایت به آن دست یافتند، اما در فصل بعدی با استراتژی سرمربی کروات خود شیوه مورد علاقه هواداران را به جا گذاشتند. تیمی هجومی که حتی تحسین اسطوره‌های این باشگاه را نیز به همراه داشت و البته در پایان فصل این تاکتیک دست آنها را در تفاضل گل برای کسب عنوان قهرمانی کوتاه کرد. بازی صرفا هجومی سرخپوشان و عدم کارایی مدافعان باعث شده بود تا آنها یکی از بدترین و پراشتباه ترین فصول دفاعی خود را پشت سر بگذارند و در نهایت استقلال خوزستان قهرمان لیگ لقب گیرد.


برانکو با تغییر استراتژی خود در لیگ شانزدهم ضمن مستحکم کردن ساختار دفاعی تیمش و تقویت آن، توانست به آمار و رکوردهای جالب توجهی دست یابد و در پایان نیز عنوان قهرمانی را به نام تیمش کرد. تاکتیکی که در لیگ قهرمانان نیز جواب داد و آنها برابر قدرت‌هایی مثل الهلال و لخویا به خوبی آن را اجرا کرده و به نتیجه لازم دست یافتند. تاکتیکی که قرار است با بهره گیری از آن این تیم در فصل هفدهم نیز به موفقیت‌‎های خود بیفزاید. 


در نشست خبری بعد از بازی تیم های پرسپولیس و فولاد در حالیکه همه سوالات از برانکو حول محور عدم گلزنی طارمی و زمان شکل گیری زوج این بازیکن با منشا می چرخید، برانکو در پاسخ به سوال خبرنگار توپ 90 که در مورد سازمان دفاعی تیمش بود، اظهار داشت: خوشحالم که هنوز رسانه‌های تیزبینی هستند که مثل من حواس‌شان به همه‌ی نقاط زمین است. فصل قبل ما آمار فوق العاده‌ای داشتیم و در ۳۴ بازی تنها ۱۳ کل دریافت کردیم. در این فصل نیز به اندازه همه هواداران که دغدغه گلزنی تیم را دارند، من به تنهایی به فکر ساختار منسجم دفاعی تیمم هستم.


وی با تمجید از دروازه‌بان و مدافعان تیمش که نقشی انکار ناپذیر در موفقیت‌های فصل پیش این تیم از خود به جا گذاشتند گفت: ما در مقابل نفت تهران و فولاد حتی یک نیمه موقعیت هم به حریفان ندادیم. این امر مهم در یک تیم میسر نمی‌شود مگر اینکه کل اعضای تیم به این باور برسند که شرط اصلی موفقیت، گل نخوردن است.


برانکو تاکید کرد: بنای ساختار دفاعی تیم ما به درستی شکل گرفته بنابراین اثرگذاری افراد در این بخش از تیم به حداقل می‌رسد و کار گروهی تعیین کننده خواهد بود. من خوشحالم که امروز بگویم دو دروازه‌بان و پنج مدافع طراز اول داریم.


سرمربی سرخپوشان در پایان یادآور شد: امیدوارم همه منتقدان و اصحاب رسانه به همه‌ی توان تیم ما توجه داشته باشند و در مورد قدرت و توان دفاعی ما بیش از اینها بپردازند. اولویت من برای تدوام موفقیت های‌مان گل نخوردن پرسپولیس است.