مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

شوت - 4 تیر 1396

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی سن‌خوزه 0 - منچستریونایتد 0 (دوستانه)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

کمبود مدافع مشکل همیشگی استقلال در افتتاحیه لیگ
پنجشنبه, 05 مرداد 1396 ساعت 15:28
کمبود مدافع مشکل همیشگی استقلال در افتتاحیه لیگ
استقلالی ها برای چهارمین فصل پیاپی با مشکلات زیاد در خط دفاعی پا به دیدار افتتاحیه می گذارند.

به گزارش "توپ 90"، انتخاب زوج پژمان منتظری در مرکز خط دفاعی استقلال، دغدغه اصلی منصوریان برای افتتاحیه لیگ به شمار می رود. این مشکل البته به شکل قابل توجهی در تمامی افتتاحیه های لیگ برتر در سال های اخیر گریبان استقلال را گرفته است.


آبی پوشان در لیگ چهاردهم با مصدومیت عمران زاده و امیر حسین صادقی مجبور شدند تا در اولین دیدار فصل برابر راه آهن از زوج مگویان و خرسند نیا استفاده کنند. مگویان به تازگی به ایران آمده بود و البته خرسند نیا هافبک دفاعی تازه وارد آبی ها بود که در غیاب دو مدافع اصلی تیم قلعه نویی، در مرکز خط دفاعی قرار گرفت.


این مشکلات در افتتاحیه لیگ پانزدهم نیز برای مظلومی تکرار شد. با محرومیت عمران زاده، مظلومی برابر سیاه جامگان مجبور شد از روزبه چشمی در پست دفاع وسط استفاده کند و همچنین خرسند نیا جانشین میلاد فخرالدینی در سمت راست خط دفاعی شد تا آبی ها در لیگ پانزدهم نیز در افتتاحیه در خط دفاع مشکل داشته باشند.


لیگ شانزدهم البته مشکل استقلالی ها خیلی حاد نبود اما منصوریان برابر نفت تهران نتوانست از رابسون استفاده کند. سرمربی استقلال روی این بازیکن برای افتتاحیه لیگ حساب کرده بود اما ITC او نرسید. همچنین به دلیل یک اشتباه فردی نام حاج محمدی از لیست ذخیره های استقلال خط خورد و منصوریان مجبور شد تا 90 دقیقه از کنعانی زادگان ناآماده در مرکز خط دفاعی استفاده کند و البته نتیجه این اتفاق در دیدار هفته دوم با مصدومیت شدید کنعانی زادگان مشخص شد.


آبی پوشان برای چهارمین فصل پی در پی باید افتتاحیه لیگ را با مشکلات در خط دفاعی آغاز کنند و البته این بار بخشش لحظه آخری کمیته انضباطی می تواند آنها را نجات دهد.