مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 30 خرداد 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی پرتغال 1 - مراکش 0 (جام‌جهانی روسیه)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

آشنایی با شوکو آره‌نا، زیباترین میزبان تاریخ دربی
یکشنبه, 25 تیر 1396 ساعت 12:30
آشنایی با شوکو آره‌نا، زیباترین میزبان تاریخ دربی
 ورزشگاه اختصاصی آرمینیا بیله فلد میزبان دربی هشتاد و پنجم است، ورزشگاه 26 هزار نفری شوکو آره‌نا که باید بازی دوستانه استقلال و پرسپولیس را میزبانی کند.

به گزارش "توپ 90"، هشتاد و پنجمین نبرد سرخابی های تهران، مورد ویژه ای در بازی های این دو تیم محسوب می شود، دیداری که برای اولین بار خارج از ایران و در کشور آلمان برگزار خواهد شد، پس از حتمی شدن بازی تیم های استقلال و پرسپولیس، دو شهر دوسلدورف و بیله فلد برای برگزاری این بازی انتخاب شدند اما در نهایت با رضایت فدراسیون فوتبال آلمان قرار بر این شد تا دربی پیش روی تهران در شهر بیله فلد و ورزشگاه 26 هزار نفری شوکو آره‌نا برگزار شود.

این ورزشگاه در سال 1926 ساخته شد اما دو بار برای بازسازی آن اقدام شد و در سال های 1996 و 2008 مسئولان آن برای نونوار کردن اقدام کردند. ظرفیت دقیق این ورزشگاه 26515 است و پس از به وجود آمدن تیم آرمینیا به عنوان ورزشگاه اختصاصی این تیم معرفی شد، ورزشگاه از ابتدا به عنوان محلی برای برگزاری مسابقات فوتبال نبود اما به مرور و با تغییراتی که در آن به وجود آمد تبدیل به یکی از مجهزترین ورزشگاه های آلمان شد. 

ورزشگاهی که به خطوط مترو و اتوبوس مجهز است، خطوطی که ایستگاه های فراوانی در برای انتقال تماشاگران بازی های بیله فلد به ورزشگاه دارد، هواداران می توانند با یک بلیت، از سه ساعت قبل از هر بازی تا سه ساعت پس از هر بازی، هم از مترو و هم از اتوبوس استفاده کنند و به تماشای بازی بنشینند. 

این ورزشگاه علاوه بر ایستگاه های مترو و اتوبوس، موزه باشگاه آرمینیا بیله فلد، مهد کودک، سالن اجتماعات، سالن مربوط به کنفرانس های مطبوعاتی، مدرسه آموزشی، غرفه های مربوط به سرگرمی، تهیه غذا و رستوران و غرفه های فروش مواد غذایی، فروشگاه های البسه، باشگاه کسب و کار، مرکز اورژانس، مرکز پلیس و بازداشتگاه است.

نکته جالب در رابطه با رفاه تماشاگران بازی های تیم آرمینیا بیله فلد در این ورزشگاه اینکه هر هفته و پیش از برگزاری بازی های این تیم تورهایی برای حضور هواداران در ورزشگاه تشکیل می شود تا موجبات حضور نفرات مختلف در ورزشگاه را فراهم آورد. 

این ورزشگاه یک مدرسه نیز برای آموزش دانش آموزانی در سنین مختلف دارد، مدرسه ای برای آموزش موضوعات پرورشی و ...! آنها در این مدرسه با بازیکنان مختلف نیز مصاحبه می کنند تا در زمینه سواد رسانه ای نیز به تحصیل بپردازند. 

از نکات جالب دیگر این ورزشگاه، برگزاری مراسم خصوصی بیله فلدی هاست و مردم این شهر می توانند با اجاره نقطه خاصی از این ورزشگاه، مراسم مختلف خود از جمله مراسم عروسی را در این ورزشگاه برگزار کنند. 

باشگاه کسب و کار نیز بزرگترین محل این ورزشگاه محسوب می شود، این مکان در سال 2008 افتتاح شد و می تواند میزبان 100 تا 1100 میهمان باشد، میهمانانی که برای برگزاری جلسات مختلف، سمینارها، همایش ها و یا کنفرانس ها در آن گرد هم می آیند.