مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 30 خرداد 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی پرتغال 1 - مراکش 0 (جام‌جهانی روسیه)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

فاش شدن جزئیات قرارداد عجیب سمدو با بارسلونا
شنبه, 24 تیر 1396 ساعت 16:57
فاش شدن جزئیات قرارداد عجیب سمدو با بارسلونا
نلسون سمدو ملقب به نلسینیو، روز گذشته رسما از بنفیکا به بارسلونا پیوست.

به گزارش "توپ 90"، بارسلونا هفته ها به دنبال جذب بیرین برای تقویت دفاع راست خود بود اما با مقاومت آرسنالی ها سرانجام از جذب این بازیکن انصراف داد و کار انتقال سمدو را نهایی کرد.

دو روز پیش سه تن از مدیران بارسا راهی لیسبون شدند تا با مسئولین بنفیکا مذاکرات نهایی را انجام دهند. در نهایت سمدو با رقم 30 میلیون یورو به بارسلونا پیوست و مراسم معارفه او نیز روز گذشته انجام شد.

امروز موندودپورتیوو فاش ساخت که بارسلونا دو ماه پیش با سمدو به توافق رسیده بود ولی جذب او را منوط به ناکامی در جذب بیرین می دانست. سمدو نیز از این موضوع اطلاع داشت و به نوعی در انتظار شکست مذاکرات بارسا و آرسنال بر سر بیرین نشسته بود.

نکته عجیب اما بندهای موجود در قرارداد سمدو است. به این ترتیب که بارسلونا پس از هر 50 بازی رسمی سمدو باید 5 میلیون یورو به بنفیکا پرداخت کند. البته شرط این است که سمدو باید حداقل 45 دقیقه در زمین حضور داشته باشد. بارسلونا باید این کار را پس از هر 50 بازی سمدو انجام دهد مگر اینکه قرارداد او را تمدید کند.

انتظار می رود که سمدو در صورت درخشش در ترکیب بارسا، در هر فصل به طور متوسط 40 بازی انجام دهد و بارسلونا اگر قرارداد او را به زودی تمدید نکند، در سال چهارم حضور این بازیکن باید 15 میلیون یورو به بنفیکا پرداخت کرده باشد.