بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 25 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی الاهلی عربستان 2 - پاختاکور ازبکستان 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

ومینیگه علیه خیانت بزرگ مادرید!
چهارشنبه, 30 آبان 1397 ساعت 10:21
ومینیگه علیه خیانت بزرگ مادرید!
رئیس فدراسیون فوتبال هلند می‌گوید کارل هاینتس رومنیگه نایب‌رئیس بایرن مونیخ بوده که تهدید جدی جدایی باشگاه‌های بزرگ اروپایی از یوفا، به رهبری رئال مادرید را خنثی کرده و ناکام گذاشته است.

به گزارش "توپ 90"،  سه هفته بعد از آنکه نشریه‌ی آلمانی اشپیگل فاش کرد که بایرن مونیخ امکان حقوقی و قانونی خروج از بوندسلیگا و پیوستن به یک رقابت خاص اروپایی موسوم به سوپرلیگ را بررسی کرده است و در این راه با باشگاه‌هایی مثل رئال مادرید، بارسلونا و دیگر غولهای باشگاهی اروپا همراه بوده است، میکائل فان پراگ رئیس فدراسیون فوتبال هلند حالا ادعا کرده که در واقع کارل هاینتس رومنیگه نایب‌رئیس بایرن بوده که مانع از جدا شدن این باشگاه‌های بزرگ از لیگهای اروپایی شده است.

فان پراگ در گفتگو با نشریه‌ی آلمانی کیکر در آستانه‌ی دیدار آلمان و هلند در لیگ ملتهای یوفا فاش کرد که واقعاً تلاش جدی‌ای برای جدا شدن از یوفا در جریان بوده و باشگاه رئال مادرید در خط مقدم این تلاشها قرار داشته. فان پراگ در گفتگو با کیکر گفت:" بله این تهدید وجود داشت ولی از طرف بایرن مونیخ نبود. از طرف رئال مادرید بود. تهدید خیلی جدی‌ای هم بود. آن زمان کلماتی به کار برده شده بود که من نمی‌خواهم تکرارشان کنم".

فان پراگ در این مصاحبه اعلام کرد که رومنیگه که آن زمان رئیس اتحادیه‌ی باشگاه‌های اروپا بوده از همه‌ی توانش استفاده کرده تا آن برنامه به نتیجه نرسد. فان پراگ به کیگر گفت:" من قسم می‌خورم که رومنیگه همه‌ی توانش را به کار برد تا اوضاع را به حالت عادی برگرداند و کاری کند باشگاه‌ها و یوفا به میز مذاکره برگردند".

فان پراگ در ادامه‌ی گفتگویش با کیکر گفت:" اوایل سال 2016 چند باشگاه بزرگ و یک شرکت آمریکایی درباره‌ی اینکه رقابتهای خودشان را در اروپا و آمریکا برگزار کنند صحبت کرده بودند. من به شما اطمینان می‌دهد که بایرن مونیخ رهبر این برنامه نبود ولی رئال مادرید و در وهله‌ی دوم یوونتوس برای این کار تلاش زیادی می‌کردند و رهبری ماجرا را در دست داشتند. آنها به یوفا گفتند ما از این برنامه آنقدر پول درمی‌آوریم که حتماً انجامش خواهیم داد مگر آنکه چمپیونزلیگ برایمان جذاب‌تر شود. گفته می‌شد آن برنامه برای هر باشگاه 250 میلیون یورو سود خواهد داشت".

فان‌ پراگ به کیکر می‌گوید مدارک منتشرشده توسط اشپیگل از بایرن مونیخ نشان‌دهنده‌ی بحث‌های داخلی این باشگاه است و مدرکی که نشان دهد این باشگاه آلمانی برای پیوستن به سوپرلیگ برنامه‌ریزی می‌کرده نیست. فان پراگ به کیکر گفت:" از آن مدارک به عنوان خیانت بایرن یاد می‌کنند ولی من با این نظر مخالفم. بایرن می‌خواست بداند چه گزینه‌هایی پیش رو دارد و قصد داشت نقاط مثبت و منفی و تبعات این ماجرا را بررسی کند. این در آن زمان مسئولیت و وظیفه‌ی کارل هاینتس رومنیگه بود. او رئیس اتحادیه‌ی باشگاه‌های اروپا بود. به هر حال یوفا من را در ما ژوئیه‌ی 2016 به مونیخ فرستاد تا با رومنیگه مذاکره کنم و در صحبت با او بود که متوجه شدم رومنیگه قصد ندارد در این خیانت شرکت کند و هر کاری در توانش باشد برای جدا نشدن باشگاه‌ها از یوفا انجام خواهد داد".