بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 29 اردیبهشت 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی کورتریک 1 - شارلروا 2 (پلی‌آف‌لیگ‌اروپا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

دستورالعمل ویژه کومان برای شکست آلمان(عکس)
سه شنبه, 29 آبان 1397 ساعت 10:33
دستورالعمل ویژه کومان برای شکست آلمان(عکس)
عکسی که بعد از بازی دیشب تیم‌های ملی آلمان و هلند از کاغذ طراحی تاکتیکی هلند منتشر شده نشان می‌دهد کومان با استفاده از فن‌دایک مدافع به عنوان مهاجم نقشی کلیدی در کامبک رویایی هلند داشته.

به گزارش "توپ 90"، عکس منتشر شده از کاغذ طراحی تاکتیکی تیم ملی هلند نشان می‌دهد تصمیم رونالد کومان سرمربی نارنجی‌پوشان برای استفاده از ویرجیل فن‌دایک مدافع به عنوان مهاجم در واپسین دقایق بازی نقش مهمی در کامبک رویایی هلندی‌ها و کسب تساوی 2-2 توسط این تیم داشته چرا که فن‌دایک در دقیقه‌ی 90 گل تساوی‌بخش هلند را به ثمر رساند تا امیدهای آلمان برای کسب پیروزی را ناامید کند.

بعد از آنکه شادی بعد از گل ویرجیل فن‌دایک مدافع ستاره‌ی لیورپول بعد از به ثمر رساندن گل تساوی‌بخش تیمش مقابل آلمان به یکی از محبوب‌ترین تصاویر بازی آلمان- هلند برای هواداران هلندی تبدیل شد، تصویر دیگری منتشر شد که نشان می‌داد فن‌دایک در آن دقایق به عنوان مهاجم نارنجی‌پوشان عمل می‌کرده.

شاگردان رونالد کومان 80 دقیقه تحت سیطره‌ی آلمانی‌ها قرار داشتند و این در حالی بود که برای راه‌یابی به مرحله‌ی نیمه‌نهایی لیگ ملتهای یوفا از این بازی دست‌کم به یک تساوی نیاز داشتند. تصویری از یک دست‌نوشته روی یک کاغذ منتشر شده نشان می‌دهد که حضور فن‌دایک در محوطه‌ی جریمه‌ی آلمان‌ها تصادفی نبوده بلکه با تصمیم کادر فنی و شخص رونالد کومان عملی شده است.

این یادداشت نشان می‌دهد که کومان قصد داشته در اواخر بازی در خط حمله‌ی تیمش از زوج لوک دی‌یونگ مهاجم آیندهوون و فن‌دایک استفاده کند. براساس این یادداشت به نظر می‌رسد کومان سیستم تیم خود را در این دقایق به صورت 3-2-3-2 طراحی کرده بوده و کوئینسی پرومز، ممفیس دیپای و کوین تت در این سیستم پشت سر دو مهاجم هلندی، نقش تغذیه‌‌کننده‌ی آنها را به عهده داشته‌اند. نقشه‌ای که بسیار شجاعانه به نظر می‌رسد.

آلمان درحالی قدم به این بازی گذاشت که سقوطش از لیگ A رقابتهای لیگ ملتهای یوفا قطعی شده بود. اما شاگردان یواخیم لوو با وجود اینکه سال 2018 برایشان با ناکامی‌های پشت سر هم همراه بوده ولی در ولتینز آرنا از زمان به صدا در آمدن سوت شروع بازی خوش درخشیدند و نشان دادند که بخشی از قدرت سابق‌ خود را بدست آورده‌اند.

آلمان قبل از رسیدن به دقیقه‌ی دهم با گل زیبای تیمو ورنر از حریف پیش افتاد تا ورنر اولین گل خود در لیگ ملتها را به ثمر برساند. ده دقیقه بعد لروی سانه وینگر منچسترسیتی اختلاف را دو برابر کرد. در این لحظات آلمان فوق‌العاده بازی می‌کرد و به واقع شایسته‌ی پیروزی نشان می‌داد.

اگر آلمان به این نتیجه به پیروزی می‌رسید فرانسه بسیار خوشحال می‌شد چون در این صورت فرانسه بود که به همراه انگلستان، سوئیس و پرتغال به نیمه‌نهایی لیگ ملتها صعود می‌کرد. اما درحالیکه تنها 5 دقیقه به پایان بازی مانده بود، هلند احتیاط را رها کرد و پرومز با یک گل زیبا اختلاف را به یک گل کاهش داد تا در دقیقه‌ی پایانی فن‌دایک کار را به تساوی بکشاند. گلی که خوشحالی فرانسوی‌ها را در پاریس به یاس تبدیل کرد.