بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 30 اردیبهشت 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی الاهلی عربستان 2 - پاختاکور ازبکستان 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

انگلیس 2 - 1 کرواسی، پیروزی سه شیرها برابر نایب قهرمان جهان
یکشنبه, 27 آبان 1397 ساعت 19:20
انگلیس
انگلیس موفق شد با برتری 1-2 برابر کرواسی به جمع 4 تیم برتر لیگ ملت های اروپا راه یابد.

به گزارش "توپ 90"، انگلیس که چند ماه قبل با شکست در نیمه نهایی جام جهانی در مسکو برابر کرواسی از رسیدن به فینال بازمانده بود، امروز با بازگشت برابر این تیم و برتری 1-2 در دقایق پایانی انتقام آن باخت را گرفته و راهی نیمه نهایی لیگ ملت های اروپا شد.  در این گروه انگلیس با 7 امتیاز، اسپانیا با 6 امتیاز و کرواسی با 4 امتیاز رده های اول تا سوم را تشکیل دادند و کروات ها نیز راهی دسته پایین تر شذند.

اولین فرصت روی سهل انگاری مدافعان تیم ملی انگلیس در دقیقه 3 برای کرواسی ایجاد شد اما ضربه ربیچ از بالای دروازه پیکفورد به بیرون رفت.

در دقیقه 12 و با پاس استونز با ضربه سر، هری کین می توانست در دهانه دروازه گل اول انگلیس را به ثمر برساند اما ضربه او راهی به دروازه نیافت.

4 دقیقه بعد و روی پاس فابین دلف، هری کین در 2 صحنه متوالی فرصت های فوق العاده ای برای گلزنی داشت اما ضربه اول او در آستانه ورود به دروازه توسط ویدا و ضربه دوم از سوی دروازه بان کرواسی دفع شد.

در دقیقه 25 و روی ارسال کرنر بارکلی، چیلول با ضربه سر دروازه کرواسی را تهدید کرد اما کالینیچ این موقعیت را نیز مهار کرد. در ادامه جریان بازی آرام شد و موقعیت خاصی روی دروازه ها خلق نمی شد. در اواخر نیمه اول ضربه والی راس بارکلی از بالای دروازه کرواسی به بیرون رفت تا نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان برسد.

اولین فرصت نیمه دوم در دقیقه 50 و با نفوذ راشفورد ایجاد شد اما مدافعان کرواسی موفق شدند به خوبی حمله این مهاجم جوان را دفع کنند.

 

اما در دقیقه 57 کرواسی به گل اول رسید. پاس ولاسیچ درون محوطه به کراماریچ رسید و ضربه او بعد از برخورد به دایر وارد دروازه پیکفورد شده و کرواسی از حریف خود پیش افتاد.

در ادامه انگلیس تلاش زیادی برای خلق موقعیت داشت اما دفاع منسجم کرواسی اجازه این اتفاق را نمی داد. در دقیقه 72 بروزوویچ درون محوطه صاحب فرصت برای زدن گل دوم شد اما سهل انگاری او باعث از دست رفتن موقعیت شد.

 

اما انگلیس در دقیقه 77 توسط بازیکن تعویضی خود لینگارد به گل رسید. روی ارسال کرنر، هری کین اثرگذار بوده و توپ را به دهانه دروازه فرستاد تا لینگارد با باز کردن دروازه خالی کالینیچ کار را به تساوی بکشاند.

4 دقیقه بعد کرواسی تا آستانه زدن گل دوم پیش رفت اما ابتدا ضربه ویدا روی خط توسط لینگارد بازگردادنده شد و در ادامه پیکفورد عکس العمل خوبی روی ضربه برکالو نشان داد.

اما در دقیقه 85 انگلیس به گل دوم رسید. روی ارسال از روی ضربه ایستگاهی، هری کین موفق شد با موقعیت شناسی و ضربه دقیق خود دروازه کرواسی را باز کند تا در نهایت انگلیس 1-2 حریف خود را مغلوب کرده و راهی نیمه نهایی شود.