بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 29 اردیبهشت 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی ناپولی 4 - اینترمیلان 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

ستاره‌ی دورتموند که به چلسی می‌رود جانشین هازارد نیست
شنبه, 26 آبان 1397 ساعت 11:12
ستاره‌ی دورتموند که به چلسی می‌رود جانشین هازارد نیست
روزنامه‌ی انگلیسی دیلی‌میل مدعی شد که باشگاه چلسی در نبرد بر سر به خدمت گرفتن ستاره‌ی آینده‌دار بوروسیا دورتموند، کریستین پولیشیچ به پیروزی رسیده است.

به گزارش "توپ 90"، پولیشیچ 20ساله که زاده‌ی آمریکا است و به عنوان وینگر در دورتموند بازی می‌کند و پنج‌شنبه شب در جریان دیدار دوستانه‌ی تیم ملی کشورش آمریکا مقابل انگلیس شب درخشانی را پشت سر گذاشت تا سال 2020 با دورتموند قرارداد دارد ولی به گزارش دیلی‌میل دورتموند قبول کرده که در پایان فصل جاری او را واگذار کند تا بتواند به اوضاع مالی باشگاه سر و سامانی بدهد. اما از سوی دیگر چلسی برای جذب او عجله دارد و تلاش می‌کند تا این معامله در ماه ژانویه انجام شود. به خصوص حالا که خطر محرومیت چلسی از نقل و انتقالات توسط فیفا به دلیل استخدام بازیکنان کمتر از سن قانونی این تیم را تهدید می‌کند.

پولیشیچ یکی از ستاره‌های نوظهور بوندس‌لیگا است و دورتموند در حال حاضر صدرنشین این لیگ است و بخت اول قهرمانی امسال بوندس‌لیگا به حساب می‌آید. ولی با توجه به حضور جیدون سانچو اعجوبه‌ی انگلیسی در پست پولیشیچ، این ستاره‌ی آمریکایی نتوانسته در فصل جاری در تمامی بازی‌های زردپوشان دورتموند به میدان برود. برای مثال در جریان پیروزی هفته‌ی پیش دورتموند مقابل بایرن مونیخ که با نتیجه‌ی 3-2 به پایان رسید سانچو به جای پولیشیچ به میدان رفت و 90 دقیقه بازی کرد تا پولیشیچ تا پایان بازی روی نیمکت باقی بماند.

پولیشیچ از 16سالگی عضو باشگاه دورتموند بوده ولی حالا به درخواستهای باشگاه برای مذاکره درباره‌ی تمدید قراردادش جواب مثبت نمی‌دهد. دیلی‌میل می‌گوید به همین خاطر بوده که دورتموند تصمیم گرفته با وجود علاقه‌اش به پولیشیچ او را در ازای دریافت مبالغ قابل توجه واگذار کند. دیلی‌میل می‌گوید پیش از این صحبت‌هایی درباره‌ی قیمت 70 میلیون پوندی پولیشیچ وجود داشته ولی چون دورتموند می‌ترسد که در سال 2020 مجبور شود او را رایگان از دست بدهد به احتمال زیاد به تیمی که پولیشیچ را جذب کند تخفیف خواهد داد.

به گفته‌ی دیلی‌میل پولیشیچ به ترکیب چلسی اضافه خواهد شد و جای هیچکدام از بازیکنان فعلی آبی پوشان لندنی را نخواهد گرفت. در نتیجه جذب پولیشیچ، احتمال عزیمت ادن هازارد به رئال مادرید را افزایش نخواهد داد.

پولیشیچ پیش از بازی انگلیس و تیم ملی کشور آمریکا به رسانه‌ها گفت:" انگلیس و لیگ برتر جایی است که خیلی‌‌ها از بچگی رویای بازی کردن در آن را در سر دارند. بنابراین دلیلی وجود ندارد که من یک روز آنجا بازی نکنم. ما امسال با دورتموند سال فوق‌العاده‌ای را پشت سر می‌گذاریم و من از تک تک لحظه‌های حضورم در این باشگاه لذت می‌برم. ولی وقتی نیم فصل از راه برسد و زمان صحبت کردن من درباره‌ی آینده‌ام بشود، ممکن است اتفاق‌هایی بیفتد".