بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 29 اردیبهشت 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی کورتریک 1 - شارلروا 2 (پلی‌آف‌لیگ‌اروپا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

کرواسی 3-2 اسپانیا: انتقام دلچسب پسران دالیچ
جمعه, 25 آبان 1397 ساعت 01:11
کرواسی 3-2 اسپانیا: انتقام دلچسب پسران دالیچ
کرواسی در دیدار برگشت مقابل اسپانیا از سری رقابت ها لیگ ملت های اروپا، با نتیجه 3-2 اسپانیا را شکست داد.

به گزارش "توپ 90"، شاگردان زلاتکو دالیچ که در دیدار رفت با 6 گل مغلوب اسپانیا شده بودند، در دیدار امشب نمایش به مراتب بهتری داشتند و در نهایت به یک پیروزی دلچسب رسیدند.

تیم میزبان بازی را بهتر آغاز کرد و چیزی نمانده بود که خیلی زود به گل برسد. در دقیقه 6 بود که حرکت عالی ایوان پریشیچ از سمت چپ و ضربه دقیق او، می توانست به گل اول بازی تبدیل شود اما واکنش به موقع داوید دخیا، باعث شد تا توپ بعد از برخورد به تیر دروازه، دفع شود.

پس از آن نوبت اسپانیایی ها بود که توپ و میدان را در اختیار بگیرند اما دفاع پرتعداد بازیکنان کرواسی، مانع از ایجاد موقعیت روی دروازه این تیم می شد. این بار ارسال عالی پریشیچ بود که یک موقعیت خوب روی دروازه اسپانیا ایجاد کرد اما کراماریچ نتوانست از این موقعیت استفاده کند.

در ادامه روند بازی تغییر چندانی نکرد و حملات اسپانیا، با ضدحملات سریع کروات ها پاسخ داده می شد و در این بین، تیم میزبان موقعیت های خطرناک تری روی دروازه حریف ایجاد کرد. اما در نهایت در این نیمه توپی از خط دروازه ها عبور نکرد و دو تیم بدون گل به رختکن رفتند.

در نیمه دوم هم کرواسی شروع بهتری داشت و خیلی زود به گل رسید. اشتباه سرخی روبرتو باعث شد تا پریشیچ با یک پاس در عمق عالی، کراماریچ را در موقعیت تک به تک با دخیا قرار داد و او هم با یک ضربه دقیق، کار را تمام کرد.

اما این برتری تنها دو دقیقه پایدار بود و اسپانیا در دقیقه 56 به گل تساوی رسید. روی یک حرکت تیمی عالی بود که ایسکو درون محوطه جریمه کرواسی صاحب توپ شد و با یک پاس عرضی، سبایوس را در موقعیت گلزنی قرار داد. او هم با یک بغل پای ساده، دروازه را باز کرد.

پس از این گل بار دیگر کرواسی تیم برتر میدان بود اما این اسپانیا بود که می توانست در دقیقه 62 به گل برتری برسد ولی ضربه آسپاس به تیر دروازه برخورد کرد.

حملات دو تیم ادامه داشت تا اینکه کرواسی در دقیقه 69 بار دیگر پیش افتاد. این بار ارسال دیدنی لوکا مودریچ از سمت راست، با ضربه سر یدوای همراه شد و کرواسی به گل دوم رسید.

سه دقیقه بعد، کروات ها می توانستند به گل سوم برسند اما واکنش عالی دخیا در موقعیت تک به تک با ربیچ، باعث شد تا اختلاف حداقل باقی بماند.

پس از آن اسپانیایی ها حملات شان را از سر گرفتند و در دقیقه 78 صاحب یک پنالتی شدند. روی ارسال به محوطه جریمه کرواسی بود که توپ به دست ورسالیکو برخورد کرد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. راموس پشت ضربه قرار گرفت و برخلاف جهت حرکت دروازه، توپ را تبدیل به گل کرد.

اما این پایان کار نبود. کروات ها که برای زنده نگه داشتن امیدهای شان برای صعود به مرحله بعد، به پیروزی در این دیدار نیاز داشتند، در دقایق پایانی موقعیت های خطرناکی روی دروازه حریف ایجاد کردند تا اینکه در سومین دقیقه از وقت های تلف شده، به گل برتری رسیدند.

بعد از چند ارسال خطرناک به محوطه جریمه اسپانیا، توپ به برکالو رسید و او هم با یک شوت محکم، دخیا را مجبور به واکنش کرد اما دفاع ناقص او باعث شد تا توپ مقابل یدوای قرار بگیرد و او هم گل دوم خود و گل برتری کرواسی را به ثمر برساند.