بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 25 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی اینتر 2 - امپولی 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

رویای ظهور باجوی جدید در فوتبال ایتالیا (عکس)
چهارشنبه, 25 مهر 1397 ساعت 15:01
رویای ظهور باجوی جدید در فوتبال ایتالیا (عکس)
بسیاری معتقدند که پس از روبرتو باجو، فوتبالیستی مشابه او در فوتبال ایتالیا ظهور نخواهد کرد.

به گزارش "توپ 90"، تیتر یک نشریه کوریره دلو اسپورت به جواهر جدید فوتبال ایتالیا، فدریکو کیه زا اختصاص دارد.

در ایتالیا می گویند که دیگر مثل باجو نخواهد آمد؛ بازیکنی که زمانی همه فوتبال دوستان را با مهارت های تکنیکی اش مسحور می کرد. ولی شاید بتوان حداقل در این مورد رویاپردازی کرد.

بیش از یک دهه پیش، بسیاری می گفتند که کاسانو قدم جای پای باجو خواهد گذاشت اما زمان ثابت کرد که کاسانو شخصیت لازم برای تبدیل شدن به باجو را ندارد و با تصمیمات غلط فوتبالی اش، قدم در بیراهه گذاشت. سپس اینسینیه نوید این را داد که می توان روی او به عنوان باجوی جدید ایتالیا حساب باز کرد اما او هم نشان داد که پیش بینی ها در موردش چندان درست نبوده و حالا رویاپردازی ها  در مورد فدریکو کیه زا، ستاره 21 ساله فیورنتینا برای تبدیل شدن به باجوی جدید، شروع شده است.

فرزند انریکو کیه زای معروف که آشکارا بسیاری از خصوصیات مثبت فوتبالی و نیز شخصیتی او به پسرش به ارث رسیده است.  جالب اینکه 20 سال پیش، روبرتو باجو در حالی که با پارما به توافقات نهایی رسیده بود، با مخالفت آنچلوتی، مربی وقت پارما در مقابل انتقالش مواجه شد؛ چرا که کارلتو اعتقاد داشت با داشتن انریکو کیه زا دیگر نیازی به باجو نیست و حالا از پسر کیه زا به عنوان نزدیک ترین فوتبالیست به روبرتو باجو نام برده می شود. او برای فیورنتینا بازی می کند؛ همان باشگاهی که باجو از آنجا بر سر زبان ها افتاد و 5 فصل درخشان را با پیراهن بنفش فیورنتینا سپری کرد تا اینکه سال 1990 راهی یوونتوس شد.

کیه زا که به تازگی پیراهن آتزوری را هم به تن کرده، تکنیک و شوتزنی پدرش را در خود دارد و در ابتدای مسیری به سر می برد که می تواند او را به مدارج بالا ترقی دهد. شاید فیورنتینا در آینده ای نه چندان دور باشگاهی نه چندان بزرگ برای فدریکو کیه زا باشد و شاید ایتالیا به زودی یک باجوی جدید را به دنیا معرفی کند.