بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 2 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی سانفرسه هیروشیما 3 - کاشیما آنتلرز 2 (لیگ قهرمانان آسیا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

لیونل مسی، برنده توپ طلای 2018 به انتخاب هواداران
جمعه, 20 مهر 1397 ساعت 12:11
لیونل مسی، برنده توپ طلای 2018 به انتخاب هواداران
لیونل مسی، ستاره بارسلونا در رای گیری وبسایت فرانس فوتبال برای اهدا عنوان توپ طلا، بیشترین آرا را به خود اختصاص داد.

به گزارش "توپ 90"، فرانس فوتبال، مجله ای که جایزه توپ طلا را به بهترین بازیکن سال اهدا می‌کند، نظرسنجی در نسخه اینترنتی خود منتشر کرده و از فوتبال دوستان درخواست کرده که در رای گیری برای انتخاب بهترین بازیکن سال 2018 از بین فهرست 30 نفره شرکت کنند

پس از یک روز از انتظار این نظرسنجی که 700 هزار رای جمع اوری شد، این نشریه فرانسوی تصمیم گرفت که این نظرسنجی را از وبسایت خود پاک کند. تا لحظه آخر نظرسنجی، لیونل مسی با اختصاص دادن 48 درصد آرا به خود، در صدر فهرست قرار داشت.

 

در حالی که انتظار می‌رفت ناکامی مسی در جام جهانی و همچنین در چمپیونزلیگ، بار سنگینی برای او داشته باشد، ولی درخشش او با بارسا در لالیگا و کوپا دل ری، توجه هواداران را به خود جلب کرده و همین موضوع باعث شده تا او در صدر فهرست قرار بگیرد.

پس از مسی، محمد صلاح با کسب 31 درصد آرا در رده دوم قرار داشت و کریستیانو رونالدو با 8 درصد آرا در رده سوم قرار گرفته بود.  لوکا مودریچ که با کسب عنوان بهترین بازیکن فیفا و یوفا، شانس اصلی توپ طلا به حساب می‌آید، تنها 2 درصد آرا را به خود اختصاص داد و در کنار کیلیان امباپه و نیمار قرار گرفت.

اما برای توپ طلا، نظر هواداران دخیل نیست و هیئت داوران آن متشکل از خبرنگارانی از سراسر جهان است. اما نکته جالب پس از حذف نظرسنجی بهترین بازیکن، حذف نظرسنجی بهترین گل بود. عنوان کوپا که به بهترین گل می‌رسد نیز مثل توپ طلا به نظرسنجی گذاشته شده بود که گل پاتریک کوترونه، مهاجم میلان بیشترین رای را به خود اختصاص داده بود. با این وجود، این نظرسنجی نیز از وبسایت فرانس فوتبال حذف شد.