بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 4 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی کرواسی 3 - انگلیس 3 (زیر 21 سال اروپا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

امباپه و ادامه رکوردشکنی های استثنایی
جمعه, 20 مهر 1397 ساعت 11:13
امباپه و ادامه رکوردشکنی های استثنایی
به نظر می‌رسد کیلیان امباپه در هر دیداری که در آن پا میگذارد، موفق به ثبت رکورد جدیدی می‌شود.

به گزارش "توپ 90" ستاره فرانسوی در دیدار اخیرش به همراه پاری سن ژرمن، در عرض ۱۳ دقیقه ۴ گل برای تیمش به ثمر رساند.  او شب گذشته مقابل ایسلند، از روی نیمکت کار را آغاز کرد و در نیمه دوم به میدان رفت و با گل کردن پنالتی لحظات پایانی تیمش، تیمش را به تساوی در این دیدار دشوار رساند. حال با این گل، او به اولین بازیکن فرانسوی تبدیل شد که پیش از رسیدن به ۲۰ سالگی توانسته ۱۰ گل ملی به نام خود به ثبت برساند.


در حقیقت فرانسه در هر دو نیمه، یک گل از حریف دریافت کرد و یا نتیجه ۲-۰ رو به شکست پیش می‌رفت ولی گل به خودی دقیقه ۸۶ بازیکن ایسلند، شرایط کامبک را مهیا کرد و گل امباپه از روی نقطه پنالتی، کار را برای شاگردان دشان به تساوی کشاند.


درخشش امباپه برای فرانسه به نظر توقف ناپذیر است. در جام جهانی، او با عملکردی استثنایی فرانسه را به قهرمانی جهان رساند و عنوان بهترین بازیکن جوان رقابت ها را از آن خود کرد. ستاره پی اس جی توانسته خود را به عنوان یکی از بهترین بازیکنان جهان معرفی کند و این درحالیست که او تنها ۱۹ سال دارد.


اما امباپه تنها رکورد شکن شب گذشته نبود. هوگو لوریس نیز که دو گل دریافت کرد، در مجموع ۷ سیو انجام داد که چنین آماری برای اولین بار پس از سال ۲۰۰۶ برای تیم ملی فرانسه به ثبت می‌رسد.