بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 28 خرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه فوتسال اندونزی 7 - ویتنام 5 (قهرمانی آسیا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

یک مورد نگران کننده در بارسلونای 19-2018
دوشنبه, 02 مهر 1397 ساعت 17:35
یک مورد نگران کننده در بارسلونای 19-2018
بارسلونا شب گذشته در نوکمپ برابر تیم نه چندان قدرتمند خیرونا با تساوی 2-2 متوقف شد.

به گزارش "توپ 90"، کمتر کسی تصور می کرد که بارسا در زمین خود برای شکست خیرونا با مشکل مواجه شود اما احراج دقیقه 34 لانگله، در نهایت به ضرر آبی و اناری ها تمام شد.

بارسا پس از انجام پنج بازی در لالیگا، 5 گل دریافت کرده است که نسبت به سال گذشته در همین مقطع، آمار نگران کننده ای است. بارسا فصل گذشته قهرمانی خود در لالیگا را تا حد زیادی به خط دفاع منسجم خود مدیون است. خط دفاعی که در دور رفت تنها 9 گل دریافت کرد.

بارسا تا به اینجای فصل دو گل از خیرونا، دو گل از اوئسکا و یک گل نیز از سوسیداد دریافت کرده و تراشتگن تنها برابر وایادولید و آلاوس کلین شیت کرده است و البته برابر آیندهوون در لیگ قهرمانان.

فصل گذشته اما بارسا پس از انجام 5 بازی لالیگا و یک بازی برابر یووه در لیگ قهرمانان، دروازه خود را تنها برابر ختافه و ایبار گشوده دید. در سه بازی اول برابر آلاوس، بتیس و اسپانیول، این تیم هیچ گلی دریافت نکرد. بارسای والورده در دور رفت لالیگای فصل گذشته پس از 19 بازی تنها 9 گل دریافت کرد و در کارنامه تراشتگن 13 کلین شیت به ثبت رسید. تنها ختافه، ایبار، اتلتیکو، سویا، والنسیا و سوسیداد توانستند دروازه این گلر آلمانی را باز کنند.

می توان اینگونه ادعا کرد که فصل گذشته با جدایی نیمار و تغییر تاکتیک بارسا از 3-3-4 به 2-4-4 و افزایش تعداد هافبک ها، وضعیت دفاعی این تیم به شکل خیره کننده ای بهتر شد اما فصل جاری و بازگشت به سیستم 3-3-4، شرایط متفاوت شده است و این روند گل خوردن ها اگر ادامه یابد، به ضرر بارسا تمام خواهد شد.