بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

شوت - 4 تیر 1396

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی ساحل‎عاج 1 - آفریقای جنوبی 0 (جام ملتهای آفریقا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

سرمربی شالکه زیر تیغ تیز انتقادات
دوشنبه, 02 مهر 1397 ساعت 11:58
سرمربی شالکه زیر تیغ تیز انتقادات
شالکه این روزها در بحران به سر می‌برد. بحرانی که وضعیت وخیم دو سال پیش این تیم را در یادها زنده کرده ولی آیا بحران این روزهای شالکه تا همان اندازه وخیم است؟

به گزارش "توپ 90"، شالکه که یکی از قدیمی‌ترین باشگاه‌های آلمانی محسوب شده و بعد از بایرن‌مونیخ پرطرفدارترین باشگاه فوتبال آلمان است در شروع فصل 2016-2017 پنج بازی ابتدای فصل را با شکست پشت سر گذاشت تا یکی از بدترین نتایج تاریخ باشگاه رقم بخورد. مربی آن روزهای شالکه مارکوس واین‌زیرل بود. اما دو سال بعد، شالکه امسال هم با هدایت دومنیک تدسکو فصل را با چهار شکست پیاپی آغاز کرده و این نتایج تدسکو را با سخت‌ترین انتقادها مواجه کرده. شالکه در حال حاضر در انتهای جدول بوندس‌لیگا قرار دارد، جایگاهی که به هیچ عنوان به آن عادت ندارد.


واین‌زیرل که هواداران شالکه هنوز به خاطر دو سال پیش او را نبخشیده‌اند حالا به جمع منتقدین تدسکو پیوسته و در گفتگو با SPORT.de در باره‌ی وضعیت خطیر این روزهای شالکه گفت:" در این شرایط بازگشت به وضعیت عادی خیلی سخت است. تیم باید تا انتهای فصل برای جبران این افتضاح بزرگ اولیه تلاش کند. زمان من هم با ما مشکل مشابهی مواجه بودیم. وقتی یک تیم دائم بخواهد برای رها شدن از انتهای جدول و جبران شکست‌های قبلی‌اش تلاش کند هیچوقت نمی‌تواند به فکر سیستم و بهبود عملکرد باشد چون تمام حواس تیم و باشگاه فقط به جبران شکست‌های تلخ اولیه معطوف می‌شود".

واین‌زیرل با انتقاد از تدسکو گفت:" باید از سرمربی تیم پرسید که آیا فقط به دفاع فکر کردن یا تبدیل کردن یک بازیکن 36ساله به محور تیم درست است؟".


منظور واین‌زیرل از بازیکن 36ساله نالدو مدافع شالکه است که از زمان ورود تدسکو به عنوان سرمربی به یکی از مهره‌های کلیدی آبی‌پوشان شالکه تبدیل شده است. باید تا روز سه‌شنبه صبر کرد و دید آیا شالکه در دیدار مقابل فرایبورگ یک شکست دیگر دشت کرده و به رکورد پنج شکست پیاپی ابتدای فصل، رکوردی که واین‌زیرل دو سال پیش بدست آورده بود، خواهد رسید یا اینکه روزهای بد تدسکو و شالکه به پایان رسیده و این باشگاه قدیمی آلمانی دوباره می‌تواند به جایگاه واقعی‌اش برگردد؟