بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 5 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی غنا 2 - بنین 2 (جام ملتهای آفریقا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

گواردیولا: می خواهیم مثل بایرن و بارسا باشیم
دوشنبه, 02 مهر 1397 ساعت 11:25
گواردیولا: می خواهیم مثل بایرن و بارسا باشیم
پپ گواردیولا می‌گوید هدف او این است که منچسترسیتی چندین سال پیاپی قهرمان لیگ برتر انگلستان شده و خود را به عنوان قدرت اول فوتبال جزیره مطرح کند.

به گزارش "توپ 90"، شاگردان آبی آسمانی پوش گواردیولا فصل پیش در لیگ برتر انگلیس درخشیدند و در راه رسیدن به قهرمانی چندین رکورد را جابجا کردند. سیتی سال گذشته در 38 بازی خود در لیگ برتر، از 114 امتیاز ممکن 100 امتیاز بدست آورد تا با اختلافی رویایی از سایر تیمها جام قهرمانی را بالای سر ببرد.


امسال هم شاگردان گواردیولا علاوه بر لیگ برتر باید در سه رقابت دیگر شرکت کنند. این درحالی است که قهرمانی در چمپیونز لیگ هم برای مالک باشگاه و هم برای سرمربی جاه‌طلبش یکی از هدفهای بزرگ به حساب می‌آید.

درحالیکه چیزی به آغاز رقابتهای جام حذفی نمانده، گواردیولا که تا همین امروز به عنوان سرمربی در هیچ تیمی به اندازه‌ی سیتی ماندگار نشده و همین اواخر قراردادش را با این تیم تا سال 2021 تمدید کرده، می‌گوید هدف اصلی او اقتدار بلامنازع منچسترسیتی در لیگ برتر انگلیس، در یک دهه‌ی آینده است.

شکی نیست که گواردیولا نیم‌نگاهی هم به لیگ قهرمانان دارد ولی رسیدن به اقتدار رئال در آن رقابتها به این زودی‌ها قابل دسترس نخواهد بود. برای اطلاع از اقتدار رئال در چمپیونز  لیگ کافی است به این نکته توجه کنید که مجموع قهرمانی‌های بارسا، بایرن و یوونتوس در ده سال اخیر چمپیونزلیگ ( چهار قهرمانی ) کمتر از تعداد قهرمانی‌های رئال در این مدت بوده است. به همین خاطر گواردیولا می‌گوید ترجیح می‌دهد از قهرمانی در  لیگهای داخلی به عنوان متر و معیار موفقیت باشگاه‌ها صحبت کند.

گواردیولا گفت:" اولین اولویت ما لیگ برتر است. زیباترین رقابت برای ما همین است. برای مثال نگاهی به بزرگترین باشگاه‌های اروپا بارسلونا، بایرن مونیخ بیندازید. این تیمها در ده سال اخیر هفت بار قهرمان لیگ کشورهای خود شده‌اند. به نظر من به خاطر همین آمار است که باید آنها را بهترین تیم‌های دنیا دانست. ما هم هدفمان این است که در لیگ برتر همیشه درخشان ظاهر شویم و کمترین فراز و نشیب را داشته باشیم".