بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 27 خرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی اسطوره های انگلیس - منتخب جهان

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

تهدید به قتل رئیس هوفنهایم توسط هولیگا‌ن‌های دورتموند
دوشنبه, 02 مهر 1397 ساعت 11:28
تهدید به قتل رئیس هوفنهایم توسط هولیگا‌ن‌های دورتموند
به نمایش گذاشتن پارچه نوشته‌‌ی جنجالی هواداران دورتموند در بازی این تیم با هوفنهایم در فوتبال آلمان جنجال بزرگی به پا کرده.

به گزارش "توپ 90"، عده‌ای از هواداران دورتموند که به عنوان مهمان به ورزشگاه سینس‌هایم، ورزشگاه خانگی هوفنهایم رفته بودند پارچه‌نوشته‌ی بزرگی را در سکوهای ورزشگاه به نمایش گذاشتند که بر روی آن عکس دیتمار هوپ، رئیس باشگاه هوفن‌هایم در حالی چاپ شده بود که علامت نشانه‌روی اسلحه بر روی آن قرار داشت.


این در حالی بود که پیش از شروع بازی بازیکنان هر دو تیم در مقابل پوستری صف‌آرایی کردند که روی آن عبارت " متحد با فوتبال" نقش بسته بود و همین شعار پشت پیراهن داورها هم نوشته شده بود. شعاری که فدراسیون فوتبال آلمان آن را به عنوان شعار میزبانی رقابتهای یورو 2024 انتخاب کرده است.


این درحالی بود که واقعیت ورزشگاه نشان داد هواداران افراطی دورتموند نه با فوتبال، بلکه با نفرت متحد هستند. آنچه تصویر نشانه‌روی شده‌ی دیتمار هوپ که توسط هواداران افراطی دورتموند به نمایش درآمد را جنجالی‌تر کرد شعاری بود که در زیر این پارچه‌نوشته چاپ شده بود " هاستا لا ویستا"، عبارتی که آرنولد شوارتزنگر در فیلم ترمیناتور قبل از شلیکهای دیوانه‌وار به زبان می‌آورد.


بعضی صاحب‌نظران در آلمان نسبت به خشونت پنهان در این پارچه‌نوشته هشدار داده و آن را تشویق علنی به خشونت اعلام کرده و از دادستانی و مقامات قضایی خواسته‌اند برای مقابله با این جرم مشهود وارد عمل شوند.


ماجرای نفرت هولیگان‌های دورتموند از دیتمار هوپ سابقه دارد. آنها در پایان فصل گذشته‌ی بوندس‌لیگا هم در ورزشگاه بر علیه او شعارهای تند رکیک داده و خانواده‌اش را با الفاظ رکیک مورد خطاب قرار داده بودند. روزنامه‌ی بیلد اعلام کرد که راینر کوخ نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال آلمان و راینهارد راوبال رئیس بوندس‌لیگا برای اطمینان از عدم تکرار موارد مشابه شخصاً دست به کار شده و با مقامات قضایی برای برخورد قانونی با سازندگان آن پارچه‌نوشته مذاکره کرده‌اند.