بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 1 اسفند 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی پاری سن ژرمن 5 - مون پلیه 1 ( گزارش اختصاصی)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

چرا آلمان میزبانی یورو 2024 را می خواهد؟
دوشنبه, 02 مهر 1397 ساعت 10:14
چرا آلمان میزبانی یورو 2024 را می خواهد؟
فیلیپ لام سفیر آلمان برای میزبانی رقابتهای یورو 2024 می‌گوید حتی در صورت شکست درخواست این کشور برای میزبانی رقابتها او از فدراسیون فوتبال آلمان می‌خواهد به برنامه‌های فعلی‌اش ادامه دهد.

به گزارش "توپ 90"، فیلیپ لام اسطوره‌ی فوتبال آلمان که این روزها به عنوان سفیر این کشور برای کسب میزبانی رقابتهای جام ملتهای اروپای 2024 فعالیت کرده و قصد دارد مسئولین فوتبال اروپا را متقاعد کند که آلمان بهترین میزبان ممکن برای آن رقابتها خواهد بود در گفتگویی با روزنامه‌ی آلمانی فرانکفورتر آلگماینه زایتونگ گفت:" وقتی درباره‌ی ارزش‌ها صحبت می‌کنیم، درباره‌ی ارزش‌هایی که کشور ما بر پایه‌ی آنها بنا شده، همه چیز را نباید صرفاً به میزبانی رقابتها منوط کنیم. یعنی حتی اگر در این تلاش موفق نشویم نباید برنامه‌های عالی‌ای که الان در دست داریم را متوقف کنیم. من هدف بلندمدت‌تری دارم و قصد دارم نتیجه‌ی این تلاشها برای کسب میزبانی هر چه باشد، روی موضوعاتی که برایم مهم هستند کار کنم".  


به گفته‌ی فیلیپ لام میزبانی رقابتهای یورو 2024 برای آلمان و اروپا فرصتی خواهد بود تا مشکلاتی از قبیل سیاستهای مهاجراتی و مسائل مربوط به پناهندگان را حل و فصل کنند. یوفا، اتحادیه‌ی فوتبال اروپا روز پنج‌شنبه‌ی این هفته میزبان این رقابتها را اعلام خواهد کرد.


فیلیپ لام در گفتگو با فرانکفورتر آلگماینه گفت:" در یک جامعه همیشه همه چیز بر وفق مراد نیست و هر جامعه‌ای گاهی فازهایی را از سر می‌گذراند که عبور از آنها دشوار است. مهمترین نکته این است که اعضای جامعه با هم همکاری کنند. گفتگو است که همزیستی مسالمت‌آمیز را ممکن می‌کند. اینها ارزش‌هایی است که نه تنها آلمان بلکه کل اروپا باید روی آنها تمرکز کند و من معتقدم جام ملتهای اروپا می‌تواند فرصت خوبی چه برای ما و چه برای کل اروپا باشد تا روی چنین پروژه‌هایی کار کنیم".


تنها رقیب آلمان برای میزبانی یورو 2024 کشور ترکیه است. لام در صورتی که آلمان امتیاز میزبانی را بدست بیاورد به عنوان رئیس کمیته‌ی برگزاری رقابتها به  فعالیت ادامه خواهد داد.