بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 1 خرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی کورتریک 1 - شارلروا 2 (پلی‌آف‌لیگ‌اروپا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

اسطوره‌ی دورتموند: گوتزه باید به تیم یورگن کلوپ برود
دوشنبه, 02 مهر 1397 ساعت 09:19
اسطوره‌ی دورتموند: گوتزه باید به تیم یورگن کلوپ برود
یکی از اسطوره‌های سابق باشگاه بوروسیا دورتموند هم‌تیمی سابق خود در این تیم ماریو گوتزه را تشویق کرد که در پنجره‌ی نقل و انتقالات ماه ژانویه به لیورپول ملحق شود.

به گزارش "توپ 90"، گوتزه در فصل جدید بوندس‌لیگا تا کنون نتوانسته با پیراهن زردرنگ دورتموند در رقابتهای بوندس‌لیگا به میدان برود و تنها حضور او در میادین به دو بار حضور در جام حذفی آلمان محدود بوده. به نظر می‌رسد لوسین فاور اعتقادی به حضور گوتزه در ترکیب اصلی تیم خود ندارد.


گوتزه کسی که با گلزنی در فینال جام جهانی 2014 آلمان را بر بام فوتبال دنیا نشاند در سالهای اخیر رو به افول بوده. گوتزه دو سال پیش تصمیم گرفت برای اینکه بار دیگر به روزهای اوج برگردد به پیشنهادهای بایرن مونیخ جواب منفی داده و به بوروسیا دورتموند محلق شود.


کوین گروس‌کرویتز اسطوره‌ی محبوب دورتموند که سابقه‌ی همبازی بودن با گوتزه در این تیم را دارد به شبکه‌ی اسکای آلمان گفت:" من در حال حاضر برای ماریو گوتزه خیلی متاسفم چون هر روز درباره‌ی او خبرهای منفی نوشته می‌شود و همه انگار هم‌قسم شده‌اند که او را اذیت کنند. برای مثال در لیگ قهرمانان، در بروژ همه‌ی تیم بد بازی کرد. برای همین معتقدم برای گوتزه خوب است که مدتی به خارج برود تا از نظر فوتبالی دوباره روی ریل بیفتد. کلوپ او را خیلی خوب می‌شناسد و گوتزه می‌تواند در ترکیب لیورپول مفید باشد".


کارشناسان آلمانی هم معتقدند که حضور در لیورپول که تحت هدایت یورگن کلوپ سرمربی سابق دورتموند قرار دارد می‌تواند برای گوتزه سکوی پرش مناسبی باشد. گوتزه در لیورپول که پر از بازیکنان بااستعداد است می‌تواند درخشیده و در فضای رقابتی این تیم خود را به نمایش بگذارد. گوتزه یک هافبک تهاجمی است و در لیورپول می‌تواند با تغذیه کردن ستاره‌های بزرگی مثل محمد صلاح، فیرمینیو و سادیو مانه، به دنیای فوتبال نشان دهد که همچنان می‌تواند یکی از ستاره‌های فوتبال باشد.