بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 27 خرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی اسطوره های انگلیس - منتخب جهان

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

ریزش بزرگ بیننده تلویزیونی بازی های رئال و بارسا
جمعه, 30 شهریور 1397 ساعت 14:46
ریزش بزرگ بیننده تلویزیونی بازی های رئال و بارسا
نسبت به فصل گذشته شاهد افت کاملا محسوس بینندگان تلویزیونی بازی های رئال و بارسا در لیگ قهرمانان هستیم.

به گزارش "توپ 90"، لیگ قهرمانان فصل 19-2018 با یک تغییر اساسی نسبت به فصل گذشته شروع شد. سه شنبه و چهارشنبه برای اولین بار شاهد برگزاری چند بازی در ساعت غیرمعمول 18.55 بودیم. برای مثال بازی بارسا و پی اس وی در این زمان برگزار شد و البته در نوکمپ استقبال خوبی نیز از آن صورت گرفت(77 هزار تماشاگر).

همچنین از امسال بازی های شب نیز به جای ساعت 20.45 در ساعت 21.00 برگزار می شود. رئال برابر رم در چنین زمانی به میدان رفت و برنابئو نیز کاملا پر شده بود؛ اما وضعیت بینندگان تلویزیونی متفاوت بود.

از امسال شبکه مووی استار، پخش کننده انحصاری بازی های لیگ قهرمانان است و دیگر شبکه ای مثل "آنتنا 3"، اقدام به برگزاری یک بازی هفته به صورت رایگان نمی کند. سال گذشته بی این اسپورتس حق پخش بازی ها در اسپانیا را بر عهده داشت.

طبق گزارش آاس، بازی بارسا و آیندهوون تنها 561 هزار بیننده تلویزیونی داشت که نسبت به بازی ابتدایی فصل گذشته لیگ قهرمانان برابر یوونتوس( 4 میلیون و سیصد هزار بیننده) افت محسوسی داشته است.

از بازی رئال نیز  902 هزار بیننده تلویزیونی استقبال کردند که نسبت به بازی اول فصل گذشته برابر آپوئل(یک میلیون و هفتاد و دو هزار بیننده)، کمتر بوده است.

بینندگان تلویزیونی بازی اتلتیکو و موناکو اما 472 هزار نفر بودند که نسبت به بازی فصل گذشته برابر رم با 247 هزار بیننده، بیشتر بوده است.