بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 27 خرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی اسطوره های انگلیس - منتخب جهان

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

گتوزو به ایگواین: قابل پیش‌بینی شده‌ای
جمعه, 30 شهریور 1397 ساعت 09:00
گتوزو به ایگواین: قابل پیش‌بینی شده‌ای
با اینکه میلان دیشب با تک‌گل گونزالو ایگواین در اولین بازی خود در لیگ اروپا به پیروزی رسید ولی سرمربی او گنارو گتوزو ترجیح داد به جای تمجید از ستاره‌اش، او را برای هر چه بهتر شدن راهنمایی کند. 

به گزارش "توپ 90"، میلان دیشب در اولین بازی خود در لیگ اروپا با تک گل ایگواین بر تیم لوکزامبورگی دودلانژ پیروز شد و در پایان بازی گنارو گتوزو سرمربی میلان به ستاره‌های آرژانتینی خط حمله‌اش توصیه کرد در بازی‌های بعدی سعی کند کمتر قابل پیش‌بینی باشد. 


میلان دیشب بسیار دور از انتظار ظاهر  شد و به سختی توانست با یک گل از سد حریفی از لوکزامبورگ برآید. تیمی لوکزامبورگی که حتی در نیمه‌ی اول چند بار برای مهمان خود مشکل‌ساز شد. واقعیت این است که شاگردان گتوزو خوش‌شانس بودند که با سه امتیاز به شهر خود بازگشتند چرا که شوت ایگواین از گوشه‌ی محوطه‌ی جریمه اگر به مدافع حریف برخورد نکرده و تغییر جهت نداده بود تنها گل مسابقه برای میلان به ثمر نمی‌رسید و میلانی‌ها با یک امتیاز به شهرشان برمی‌گشتند. 

 


با اینکه ایگواین در پیروزی میلان نقشی تعیین‌کننده داشت ولی مربی او گنارو گتوزو بعد از بازی لازم دید به او درباره‌ی جاگیری‌اش در محوطه‌ی جریمه‌ی حریف، در مقابل دوربین‌ها و رسانه‌ها،

توصیه‌هایی بکند. گتوزو در گفتگو با شبکه‌ی اسکای اسپرت ایتالیا گفت:" ایگواین امروز خوب کار کرد. او می‌توانست گلهای بیشتری هم بزند. برای ما مهم این است که سعی کنیم تعداد هر چه بیشتری از بازیکنان‌مان در زمان حمله در محوطه‌ی جریمه‌ی حریف حاضر باشند. ایگواین این اواخر به رفتن به سمت نقطه‌ی پنالتی گرایش پیدا کرده ولی من دوست دارم او فقط در مرکز محوطه‌ی جریمه نماند و به جناحین این محوطه یعنی به سمت تیرهای یک و دو هم حرکت کند. او در بازی ناپولی همینطور بازی می‌کرد. بله، ایگواین باید این سبک بازی را عوض کند چون در این صورت قابل پیش‌بینی خواهد شد و تیم‌های مقابل می‌توانند با تمهیداتی مانع از گلزنی‌اش بشوند". 


گتوزو در ادامه گفت:"  من انتظار داشتم سه امتیاز را ببریم. بی‌دلیل نیست که دودلانژ به مرحله‌ی گروهی لیگ اروپا صعود کرده. آنها با شانس به اینجا نرسیده‌اند. من از نگرش حاکم بر تیمم راضی بودم. ما می‌توانستیم خیلی زودتر کار را تمام کنیم ولی تیم حریف کار را سخت کرد و باعث شد برای پیروزی چاره‌ای جز جنگیدن نداشته باشیم، یعنی همان چیزی که برای من دلچسب است".