بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 1 خرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی کورتریک 1 - شارلروا 2 (پلی‌آف‌لیگ‌اروپا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

انتقاد تند هواداران منچسترسیتی از گوندوگان
پنجشنبه, 29 شهریور 1397 ساعت 19:09
انتقاد تند هواداران منچسترسیتی از گوندوگان
گروهی از هواداران منچسترسیتی بعد از شکست 2-1 این تیم مقابل لیون در لیگ قهرمانان اروپا به شدت از ایلکای گوندوگان بازیکن آلمانی ترک‌تبار این تیم انتقاد کردند. 

به گزارش "توپ 90"، شاگردان گواردیولا در اولین قدم از حضورشان در فصل جدید چمپیونز لیگ در خانه شکستی غیرمنتظره را تجربه کردند. سیتی در ورزشگاه خانگی خود با گلهای مکسول کورنت و نبیل فکیر از لیون عقب افتاد تا تک‌گل برناردو سیلوا در نیمه‌ی دوم هم نتواند مانع از شکست شاگردان پپ گواردیولا شود. 


اما بسیاری از هواداران منچسترسیتی بعد از این شکست غیرمنتظره به انتقاد تند از هافبک آلمانی این تیم ایلکای گوندوگان پرداختند که تا دقیقه‌ی 55 در زمین حضور داشت و سپس بیرون کشیده شد تا گواردیولا به جای او هموطنش لروی سانه را به میدان بفرستد. 


این شکست برای سیتی که ارنج و آرایش عجیبی داشت زنگ خطری بود که نشان داد باید برای ادامه‌ی لیگ قهرمانان به فکر چاره باشد. در کمال تعجب، گواردیولا به جای برناردو سیلوا در ابتدای بازی گوندوگان را در مرکز خط میانی تیمش به میدان فرستاد. گوندوگانی که بیشتر در پخش کردن توپ در خط میانی استاد است و در گوش‌ها کارایی چندانی ندارد. گوندوگان بازی ساکن و کم‌اثری به نمایش گذاشت تا 9 دقیقه بعد از شروع نیمه‌ی دوم از زمین بیرون آمده و با لروی سانه جایگزین شود. به محض ورود سانه، سیتی تحرک بیشتری پیدا کرد و حملات به مراتب بیشتر و زهردارتری روی دورازه‌ی لیون ترتیب داد. 


البته شکی نیست که اشتباهات اصلی سیتی که منجر به دریافت دو گل از لیون بود بیشتر از هر کس دیگری تقصیر فرناندینیو بود ولی در عین حال، اینکه گوندوگان در مرکز خط میانی به عنوان یک حلقه‌ی ضعیف، تیمش را در فاز تهاجمی از تاثیرگذاری انداخته بود هم واقعیتی غیر قابل انکار بود.