بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 1 مرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه‌بازی فنرباغچه 1 - وولفسبورگ 1 (بازی‌دوستانه)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

سوارس: مسی به جوایز فردی نیازی ندارد
چهارشنبه, 21 شهریور 1397 ساعت 12:10
 سوارس: مسی به جوایز فردی نیازی ندارد
لوییس سوارس گفته که نبود لیونل مسی در فهرست نامزدهای عنوان بازیکن برتر فیفا هیچ اهمیتی ندارد چون این هم‌تیمی او در بارسلونا در زمین حرف خود را می‌زند.

به گزارش "توپ 90"، سه نامزد نهایی عنوان بهترین بازیکن سال فیفا لوکا مودریچ، کریستیانو رونالدو و محمد صلاح هستند. سوارس می‌گوید: «مسی چه جایزه‌ها را ببرد و چه نبرد، فکر نمی‌کنم این مسائل تاثیری روی آنچه او به دست آورده و مرتبا به دست می‌آورد داشته باشد. مانند زمانی شده که من گل می‌زدم و شایسته کسب عناوین بودم اما من به این چیزها کاری نداشتم. شما خود را با سختکوشی ثابت می‌کنید، با کاری که در هر مسابقه انجام می‌دهید. عناوینی که شما در میدان می‌برید باارزش‌تر هستند. مثلا اینکه بهترین گلزن شوید: هیچ‌کس نمی‌تواند عنوان آقای گلی را از شما بگیرد چون شما با گل‌هایی که زده‌اید خود را در میدان ثابت کرده‌اید، نه با آرای بازیکنان و خبرنگاران.»


سوارس 31 ساله در پنجمین فصل حضورش در نوکمپ به سر می‌برد. او در این مدت رابطه‌ای صمیمی در داخل و خارج میدان با مسی پیدا کرده است. این نخستین بار از سال 2006 تاکنون است که مسی در میان نامزدهای نهایی عنوان بهترین بازیکن سال جایی ندارد. سوارس می‌گوید که بازیخوانی مسی فوق‌العاده است و او بهترین بازیکنی است که تاکنون فوتبال بازی کرده است: «گاهی پیش می‌آید که حتی نیازی نیست به او نگاه کنید، چون او قرار است توپ را آنجایی بفرستد که شما می‌خواهید. گاهی پیش می‌آید فضایی را می‌بینید که می‌توانید از آن استفاده کنید و حتی نیازی ندارید که به او چیزی بگویید چون خود او این فضا را دیده است.


به همین دلیل است که برای بسیاری از مردم، و برای من، او بهترین بازیکن تاریخ است چون او یک بازیکن نمونه است. شما نیازی ندارید که به او چیزی بگویید چون خودش همه چیز را می‌بیند.»


رونالدو در دو فصل گذشته به‌عنوان بازیکن سال فیفا برگزیده شده است اما اگر امسال این جایزه را ببرد، به‌عنوان یک بازیکن یوونتوس آن را فتح کرده است. سوارس می‌گوید تعجب کرده که رونالدو از رئال مادرید رفته ولی انتظار ندارد که رفتن رونالدو تاثیر زیادی روی ال‌کلاسیکوی این فصل بگذارد: «روشن است که کمی غافلگیر شدم چون او در مادرید کارهای خوب زیادی انجام داده بود، قهرمانی کسب کرده بود، و مادرید به او کمک کرده بود به‌عنوان بازیکن رشد کند. پس برایم کمی غافلگیرکننده بود اما فوتبال برای شما همین است. یک روز شما از جایی که هستید راضی هستید، و روز دیگر ممکن است اوضاع فرق کند. این تصمیمی است که باید به آن احترام گذاشت. حتما دلیلی داشته که این تصمیم را گرفته است.


اما ما در لیگ اسپانیا هستیم و با رئال مادرید، اتلتیکو، سویا، والنسیا، ویارئال و دیگر تیم‌ها رقابت می‌کنیم. رقیب ما یک بازیکن نیست. یک بازیکن می‌تواند تفاوت را رقم بزند یا یک تیم را بهتر کند اما واقعیت این است که ما انتظار داریم مقابل بهترین ترکیب ممکن مادرید بازی کنیم و همینطور برابر بهترین اتلتیکو، و بهترین تیم‌ها و بازیکنان.»


بازی مقابل بهترین‌ها در لالیگا و لیگ قهرمانان فشار زیادی روی بازیکنان می‌آورد. سوارس می‌گوید که تعداد بالای بازی‌ها و انتظارات بالا در بارسلونا برای پیروزی باعث شده که گاهی نتواند از لحظه لذت ببرد. او البته می‌گوید که شکایتی از این موضوع ندارد: «مساله این نیست که بازیکنان بارسلونا فشار زیادی را حس می‌کنند. مساله این است که حضور در بارسلونا احتمال اینکه از بردتان در روز یکشنبه لذت ببرید را کم می‌کند چون چهارشنبه بازی دیگری در پیش دارید. بعد اگر چهارشنبه در نیمه‌نهایی یا یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان پیروز شوید، نمی‌توانید از آن لذت ببرید چون شنبه یا یکشنبه یک بازی دیگر دارید. این فشار مداومی است که روی خود می‌آورید تا در بالاترین سطح باشید. در بلندمدت، شما لحظات خوب را به خاطر خواهید آورد اما در بسیاری از لحظات نمی‌توانید از خود لحظه لذت ببرید چون دارید در بالاترین سطح فوتبال رقابت می‌کنید اما زندگی تحت چنین فشاری هم زیبا است چون به شما اجازه می‌دهد لحظاتی باورنکردنی را تجربه کنید.»

 ساموئل مارسدن - ای اس پی ان

منبع: ایران ورزشی