بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 29 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی لس آنجلس گلکسی 3 - لس آنجلس اف سی 2

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

دروازه‌بان اول PSG، آرئولا است نه بوفون
سه شنبه, 20 شهریور 1397 ساعت 11:29
دروازه‌بان اول PSG، آرئولا است نه بوفون
توماس توخل سرمربی پاری سن ژرمن اعلام کرد که آلفونس آرئولا نامزد اصلی پوشیدن پیراهن شماره‌ی یک این باشگاه فرانسوی است و او آرئولا را به جیان‌لوییجی بوفون ترجیح می‌دهد.

به گزارش "توپ 90"، بوفون اسطوره‌ی بزرگ فوتبال ایتالیا در پایان فصل گذشته به عنوان بازیکن آزاد، باشگاه سابق خود یوونتوس را ترک کرد و به پاری سن ژرمن پیوست. جالب اینجا است که بوفون در دو بازی اول پی اس جی در لاشامپیونه درون دروازه‌ی این تیم ایستاده است. ولی در بازی‌های سوم و چهارم PSG در لیگ فرانسه، توخل آرئولا را به جای بوفون درون دروازه‌ی تیمش گذاشته و بوفون این دو بازی را از روی نیمکت تماشا کرده است. اتفاقی که برای بسیاری از فوتبالدوستان بسیار عجیب بوده.


آرئولا پیش از این گفته بود که مصمم است دروازه‌بان اصلی پی اس جی شود و حالا با صحبتهای توخل به نظر می‌رسد فاصله‌ی چندانی تا رسیدن به این هدف ندارد. توخل در گفتگو با RMC Sports گفت:" بله من انتخابم را کردم. البته این تصمیم هنوز نهایی نیست ولی به آلفونس گفتم که به نظر من او دروازه‌بان اول تیم خواهد بود".


توخل در ادامه درباره‌ی دو دروازه‌بان تیم خود گفت:" آلفونس از آکادمی می‌آید و پاری سن ژرمن همه چیز او است. او می‌خواهد خودش را به این باشگاه ثابت کند. این وضعیتی است که باید به آن احترام گذاشت و رویش سرمایه‌گذاری کرد. ما باید به چنین بازیکنانی افتخار کنیم. ما به چنین بازیکنانی نیاز داریم، کسانی که با تمام روح و جان‌شان پی اس جی را دوست داشته باشند. اما وضعیت جیان‌ لوییجی بوفون فرق می‌کند. او یک اسطوره است. یک بت. البته هر دو دروازه‌بان شخصیت‌های بزرگی دارند. باید بعضی مسائل جزئی را حل و فصل کنیم. هم بوفون و هم آلفونس می‌دانند که در باشگاهی به این بزرگی، هیچکس حاشیه‌ی امنیت ندارد و همه باید منافع باشگاه را اولویت خود قرار دهند. من مطمئنم که حضور این دو دروازه‌بان بزرگ به نفع ما خواهد بود".