بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 24 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی اینتر - لوگانو (دوستانه باشگاهی)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

تیفوسی‌های فرانکفورت، علت تغییر استادیوم آلمان- پرو
سه شنبه, 20 شهریور 1397 ساعت 09:31
تیفوسی‌های فرانکفورت، علت تغییر استادیوم آلمان- پرو
اشپیگل اعلام کرد با دسترسی به ایمیل‌های رئیس فدراسیون فوتبال آلمان مطلع شده که استادیوم محل برگزاری بازی دوستانه‌ی آلمان- پرو به دلیل نگرانی از خشونت هواداران تغییر کرده است.

به گزارش "توپ 90"، راینهارد گریندل رئیس فدراسیون فوتبال آلمان به دلیل وجود احتمال درگیری و خشونت از طرف هواداران افراطی فرانکفورت تصمیم گرفته محل برگزاری بازی دوستانه‌ی آلمان- پرو که ابتدا قرار بوده ورزشگاه فرانکفورت باشد به ورزشگاه هوفنهایم تغییر کند.


اشپیگل با انتشار ایمیل‌های رد و بدل شده بین گریندل و نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال آلمان راینر کوخ نشان داد که این فدراسیون از چند ماه قبل به دلیل احتمال خشونت هواداران تیفوسی باشگاه آینتراخت فرانکفورت احتمال تغییر مکان این بازی دوستانه را در نظر داشته‌اند. بازی‌ای که در نهایت در ورزشگاه سینس‌هایم هوفنهایم برگزار شد و با پیروزی 2-1 آلمان به پایان رسید.


بنا بر این گزارش، گریندل در مکاتبه با کوخ، با برگزاری این بازی دوستانه در فرانکفورت مخالفت کرده و هواداران تیفوسی آینتراخت فرانکفورت را غیر قابل پیش‌بینی دانسته. نه گریندل و نه کوخ، گزارش اشپیگل را تکذیب نکرده‌اند ولی گریندل بعد از انتشار گزارش اشپیگل به رسانه‌ها گفت که جنجال ایجاد شده از سوی این مجله بی‌دلیل و بی‌معنی است. کوخ هم در گفتگو با اسکای اسپرت آلمان گفت که انتشار مکاتبات شخصی او با رئیس فدراسیون فوتبال آلمان با هدف تحت فشار گذاشتن فدراسیون انجام شده است.


ورزشگاه کومرتزبانک فرانکفورت ظرفیتی در حدود 50هزار تماشاچی را دارد اما ورزشگاه راین نکار که بازی در آن برگزار شده تنها 25 هزار نفر گنجایش دارد. گریندل در گفتگو با رسانه‌ها گفت که هدف از انتقال محل برگزای بازی این بوده که فدراسیون فوتبال آلمان می‌خواسته بازی دوستانه‌ی مانشافت با پرو در استادیومی پر از تماشاچی برگزار شود. گریندل گفت:" ما امروز بازی را به یک استادیوم کوچکتر منتقل کردیم ولی قصد نداریم از برگزاری بازی‌های ملی در فرانکفورت صرف‌نظر کنیم.  ما در سال 2019 یکی از بازی‌های جذاب رقابتهای انتخابی جام ملتهای اروپا را در ورزشگاه فرانکفورت میزبانی خواهیم کرد".


ماه گذشته، ائتلافی از هواداران فوتبال آلمان با فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ این کشور وارد مذاکره شد. این ائتلاف اما در بیانیه‌ای اعلام کرد که به نظر می‌رسد دلیل موافقت فدراسیون با برگزاری مذاکرات این بوده که وجهه‌ی فدراسیون در رسانه‌ها بهبود پیدا کرده و هواداران از دست زدن به اقدامات غیر قابل پیش‌بینی خودداری کنند. هوادران فوتبال آلمان به خاطر اضافه شدن بازی‌های دوشنبه‌شب‌ها به رقابتهای بوندس‌لیگا ناراحت هستند. ناکامی تیم ملی آلمان در جام جهانی و جنجال‌های مربوط به مسوت اوزیل از دیگر موضوعاتی است که باعث شده رابطه‌ی هواداران فوتبال آلمان با فدراسیون فوتبال این کشور شکرآب شود.