بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 1 بهمن 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه تنیس‌ رافائل‌ نادال - فرانسیس‌ تیافوی (تنیس‌ آزاد‌ استرالیا‌ 2019)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

مسوت اوزیل به سرزمین پدری برمی‌گردد؟
سه شنبه, 20 شهریور 1397 ساعت 08:52
مسوت اوزیل به سرزمین پدری برمی‌گردد؟
رسانه‌‌های ترکیه می‌گویند باشگاه فنرباغچه برای جذب مسوت اوزیل تلاش می‌کند و امیدوار است به محض باز شدن پنجره‌ی نقل و انتقالات این ستاره‌ی آرسنال را به استانبول منتقل کند.

به گزارش "توپ 90"، مسوت اوزیل از سال 2013 که با ترک باشگاه رئال مادرید به توپچی‌های لندن پیوست تا کنون برای آرسنال در 190 بازی به میدان رفته و 37 گل به ثمر رسانده. این بازی‌ساز 29ساله از مدتها پیش به عنوان یکی از بااستعدادترین فوتبالیست‌های نسل خود شناخته می‌شود. ولی دوران حضور اوزیل در ورزشگاه امارات با عدم ثبات و فراز و نشیبهای بسیار و هر از چند گاه با انتقادهایی درباره‌ی کم‌فروشی او همراه بوده.


اوزیل در سال 2014 به همراه ستاره‌های آلمان جام جهانی را فتح کرد اما چهار سال بعد جام جهانی روسیه برای او و آلمانی‌ها داستان به کلی متفاوتی داشت. آلمان با شکست در مقابل مکزیک و کره‌ی جنوبی از مرحله‌ی گروهی حذف شد و این مسوت اوزیل بود که در آلمان بیش از همه به خاطر این ناکامی بزرگ مورد انتقادهای تند قرار می‌گرفت. ماجرای سیاسی اردوغان‌گیت یکی از مهمترین عواملی بود که محبوبیت اوزیل را در آلمان به کلی از بین برده بود.


اوزیل بعد از جام جهانی در نهایت با یک بیانیه‌ی تند از تیم ملی خداحفظی کرد و با اینکه در فصل جدید لیگ برتر از چهار بازی آرسنال در سه بازی به عنوان بازیکن فیکس به میدان رفته اما به نظر می‌رسد اوزیل که این روزها بیش از حد در معرض توجه رسانه‌ها و افکار عمومی قرار گرفته برای کنار آمدن با این فشار آماده نیست.


شبکه‌ی تلویزیونی آ اسپور ترکیه اعلام کرد که فنرباغچه یکی از سه غول بزرگ فوتبال این کشور قصد دارد در ماه ژانویه برای جذب اوزیل اقدامی جدی انجام دهد. اوزیل با اینکه در پایان فصل گذشته با آرسنال قراردادی جدید امضا کرده ولی به نظر می‌رسد او حالا از اقدامات اونای امری در آرسنال راضی نیست و فنرباغچه قصد دارد با توجه به نارضایتی اوزیل او را به کشور آبا و اجدادی‌اش منتقل کند.