بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 26 فروردین 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بسکتبال فیلادلفیا سیکسرز - بروکلین نتس

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

طلسم اوساکا: قدرت و معصومیت کودکانه
دوشنبه, 19 شهریور 1397 ساعت 11:20
طلسم اوساکا: قدرت و معصومیت کودکانه
درحالیکه دنیای تنیس همچنان به درگیری سرنا ویلیامز با داور فینال یو اس اپن می‌پردازد، ژاپن سرگرم ستایش از اولین برنده‌ی گرند اسلم تاریخ خود نائومی اوساکا است.

به گزارش "توپ 90"، اوساکای 20ساله در مقابل سرنا ویلیامز بزرگ نه مرعوب شد و نه تمرکزش را از دست داد تا او را در ست‌های پیاپی شکست داده و عنوان قهرمانی را بدست آورد. اما موفقیت تاریخی اوساکا تحت‌الشعاع درگیری ویلیامز با داور مسابقه قرار گرفت چرا که سرنا ادعا می‌کرد قربانی تبعیض جنسی‌ای شده که از طرف داور اعمال شده است.


اما در شبکه‌های اجتماعی ژاپنی طوفانی از پیامهای تبریک برای اوساکا به راه افتاد. یکی از این تبریک‌گویان، نخست‌وزیر ژاپن شینزو آبه بود. آبه در حساب رسمی توییتر خود به اوساکا تبریک گفته و نوشت:" به خاطر انرژی و هیجانی که در این دوران سخت به ژاپنی‌ها هدیه کردی از تو سپاسگزارم". به نظر می‌رسد منظور آبه از دوران سخت، فجایع طبیعی‌ای باشد که در هفته‌های اخیر ژاپن را درنوردیده و به کشته شدن صدها نفر و خسارات بسیار منجر شده است.

 


هموطن مرد اوساکا، کی نیشیکوری هم که در نیمه‌نهایی یو اس اپن شکست خورده و از راه‌یابی به فینال بازمانده بود هم با انتشار پستی در توییتر به او تبریک گفت.


پدربزرگ اوساکا در خانه‌اش در هوکایدو به خبرنگاران مشتاق گفت او و همسرش بازی نوه‌شان را مستقیماً از تلویزیون تماشا کرده و از ابتدا تا آخر غرق هیجان بوده‌اند.

 


رسانه‌های ژاپنی هم به موفقیت تاریخی اوساکا واکنش بسیار مثبتی نشان دادند. روزنامه‌ی یومیوری شیمبون که مشی محافظه‌کارانه دارد نوشت:" ترکیب قدرت و معصومیت کودکانه‌ی اوساکا مثل طلسمی عمل می‌کند که هیچکس یارای مقاومت در برابر آن را ندارد. اوساکا قهرمان جدیدی است که ژاپن می‌تواند به او افتخار کند".

 


خبرنگاران پرتعداد ژاپنی که برای پوشش یو اس اپن به نیویورک رفته بودند، دعوا و درگیری سرنا ویلیامز با داور را تا حد زیای نادیده گرفته و از پوشش خبری دادن به آن خودداری کردند. خبرنگاران ژاپنی در عوض از اوساکا درباره‌ی ریشه‌های چندفرهنگی‌اش پرسیده و از او سوال کردند به عنوان قهرمان یو اس اپن، دوست دارد اولین غذایی که می‌خورد چه باشد؟ اوساکا در پاسخ به این سوال گفت: کاتسو کاری. یک غذای سنتی ژاپنی که در این کشور هواداران بسیاری دارد.


هواداران تنیس در ژاپن به دلیل اختلاف ساعت، قبل از طلوع آفتاب از خواب برخاستند تا بازی قهرمان‌شان را به صورت مستقیم تماشا کنند. ژاپنی‌ها می‌گویند از اینکه در زمان درگیری سرنا ویلیامز با داور، اوساکا تحت تاثیر قرار نگرفته و محکم و استوار به بازی ادامه داده بسیار خوشحال و غرق افتخار شده‌اند.