بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 25 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بسکتبال کلیولند کاوالیرز - پورتلند بلیزرز

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

روز خوب تراشتگن با یک گل بد خراب شد
دوشنبه, 19 شهریور 1397 ساعت 10:28
روز خوب تراشتگن با یک گل بد خراب شد
مارک آندره تراشتگن دروازه‌بان بارسایی تیم ملی آلمان که از ماه ژوئن تا کنون درون دروازه‌ی مانشافت نایستاده بود در بازی دوستانه مقابل پرو از طرف یواخیم لوو به میدان فرستاده شد.

به گزارش "توپ 90"، یواخیم لوو روز شنبه با اعلام فهرست نهایی بازیکنانش برای بازی مقابل پرو گفت که مارک آندره تراشتگن سنگربان مانشافت در این بازی خواهد بود. خبری که علاقه‌مندان این دروازه‌بان بارسلونا را خوشحال کرده و آنها را به تماشای بازی آلمان- پرو ترغیب کرد.


هوادارانی که از شروع جام جهانی روسیه در ماه ژوئن دیگر دروازه‌بان محبوب‌شان را با پیراهن تیم ملی آلمان ندیده‌اند، هوادارانی که می‌گویند عدم استفاده از تراشتگن یکی از بزرگترین اشتباهات لوو در جام جهانی بوده، هوادارانی که می‌گویند یک تیم ملی چطور می‌تواند دروازه‌بان بزرگ بارسا را روی نیمکت بنشاند.


البته شکی نیست که تراشتگن اگر در بسیاری از تیم‌های ملی بزرگ بازی می‌کرد به احتمال زیاد دروازه‌بان شماره‌ی یک می‌شد ولی در آلمان سایه‌ی مائوئل نویر آنقدر بلند است که او فعلاً چاره‌ای ندارد جز اینکه به دروازه‌بان دوم بودن قناعت کند.


بازی دوستانه با پرو فرصت ایده‌آلی برای تراشتگن بود تا به یواخیم لوو و هواداران فوتبال آلمان نشان دهد که او واقعاً لیاقت دروازه‌بان اول مانشافت بودن را دارد. اما تراشتگن بار دیگر با دریافت یک گل بد نتوانست به هدف خود دست یابد. گل اول بازی که توسط پرو به ثمر رسید با فرار لوئیس آدوانکولا از سمت راست و شوت زمینی و نه چندان محکم او به تیر نزدیک آلمان وارد دروازه شد. تراشتگن اگر یک قدم عقب‌تر ایستاده بود یا واکنش سریع‌تری نشان می‌داد به احتمال زیاد می‌توانست دروازه‌اش را بسته نگه دارد. از بخت خوب تراشتگن آلمان در نهایت با نتیجه‌ی 2-1 به پیروزی رسید تا توجه‌ها کمتر به گل بدی که دریافت کرده بود معطوف شود.


با توجه به عملکرد مارک آندره تراشتگن در بازی دوستانه‌ی آلمان- پرو، به نظر می‌رسد این دروازه‌بان آلمانی بارسا دست‌کم تا زمان کناره‌گیری مانوئل نویر از تیم ملی، به فیکس شدن در ترکیب مانشافت امیدی نداشته باشد.