بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 31 فروردین 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی بارسلونا 2 - رئال سوسیداد 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

جان تری در آستانه‌ی پیوستن به اسپارتاک مسکو
یکشنبه, 18 شهریور 1397 ساعت 09:59
جان تری در آستانه‌ی پیوستن به اسپارتاک مسکو
جان تری اسطوره‌ی کهنه‌کار چلسی در آستانه‌ی پیوستن به باشگاه اسپارتاک مسکو قرار دارد تا برای دوره‌ای کوتاه به فعالیت به عنوان فوتبالیست ادامه دهد.

به گزارش "توپ 90"، کاپیتان سابق چلسی که قصد دارد همچنان در مستطیل سبز پا به توپ شده و بازی کند با قراردادی کوتاه‌مدت به اسپارتاک ملحق خواهد شد هر چند تری گفته این انتقال را بیش از هر چیز مدیون آنتونیه کونته مربی سابق خود در چلسی است.


وقتی جان تری تصمیم گرفت قرارداد خود با باشگاه استون‌ویلا را تمدید نکرده و یک سال دیگر در این باشگاه نماند، با توجه به تعداد کم بازی که تری در این باشگاه انگلیسی بازی می‌کرد، اکثر کارشناسان و فوتبالدوستان به این نتیجه رسیدند که جان تری احتمالاً تصمیم گرفته به عنوان فوتبالیست با دنیای فوتبال خداحافظی کرده و دیگر در میادین پا به توپ نشود.  


ولی کاپیتان سابق چلسی کفش‌های خود را آویزان نکرد و گفت مدتی منتظر می‌ماند تا ببیند با گذشت زمان چه اتفاقاتی خواهد افتاد.


در برهه‌ای گفته می‌شود تری به اسپورتینگ لیسبون خواهد پیوست. چرا که یکی از نامزدهای انتخابات ریاست باشگاه پرتغالی وعده داده بود اگر به ریاست انتخاب شود کلودیو رانیری را سرمربی خواهد کرد و جان تری را هم به لیسبون خواهد آورد.


بعد نوبت به شایعات پیوستن تری به منچستریونایتد رسید. اما معلوم شد شایعات از اینجا آب می‌خورد که یک گوینده‌ی جنجالی رادیویی پول گرفته تا در یک رادیوی پرشنونده اعلام کند انتقال تری به اولدترافورد تصمیم خوبی برای مورینیو خواهد بود.


اما جان تری حالا واقعاً در آستانه‌ی پیوستن به اسپارتاک مسکو با قراردادی یک‌ساله است. روزنامه‌ی تلگراف با تایید این خبر اعلام کرده که سرمربی سابق تری در چلسی، آنتونیو کونته در این انتقال نقش بسزایی داشته.


سرمربی این تیم روس، ماسیمو کاررای ایتالیایی است که در باشگاه یوونتوس دستیار آنتونیه کونته بوده. به گزارش تلگراف، کاررا با رئیس سابق خود درباره‌ی جان تری 37ساله تلفنی گفتگو کرده و کونته با تعریف و تمجیدهای بسیار از تری، او را مدافعی عالی اعلام کرده و از کاررا خواسته به او فرصت بیشتری برای بازی کردن بدهد.


البته کونته پیش از این نیز یک بار دیگر ناجی تری شده بود. قبل از پیوستن کونته به چلسی، تری که آن زمان کاپیتان، رهبر و اسطوره‌ی آبی‌پوشان لندن بود در شرف ترک باشگاه قرار داشت ولی کونته تصمیم گرفت او را هر طور شده در باشگاه نگه دارد. تری در آن فصل که چلسی با هدایت کونته در لیگ برتر به قهرمانی رسید تنها 9 بار به میدان رفت ولی کونته با اینحال شیفته‌ی حرفه‌ای‌گری و تاثیر تری بر بازیکنان حتی از کنار زمین شده بود.


اسپارتاک در لیگ اروپا به مصاف رنجرز اسکاتلند خواهد رفت که استیون جرارد سرمربی‌گری‌اش را به عهده دارد. به این ترتیب احتمالاً دو کاپیتان سابق تیم ملی انگلیس در لیگ اروپا مقابل یکدیگر قرار خواهند گرفت.