بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 25 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بسکتبال کلیولند کاوالیرز - پورتلند بلیزرز

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

گرت بیل می‌تواند در مسیر رونالدو شدن
شنبه, 17 شهریور 1397 ساعت 16:05
گرت بیل می‌تواند در مسیر رونالدو شدن
گلی که بیل در فینال کوپا دل ری در فصل اول حضورش در رئال به ثمر رساند، او را در هر باشگاهی به یک قهرمان همیشگی تبدیل می‌کرد.

به گزارش "توپ 90"، او توپ را از میانه زمین گرفت، شروع به دویدن کرد و مدافع بارسلونا را جا گذاشت و گلزنی کرد تا تیمش قهرمان کوپا شود. در تصاویر آهسته، دوربین ها نشان می‌دادند که رونالدو که برای این بازی غایب بود، روی سکوها در حال خوشحالی کردن است.

اما بیل خیلی سریع متوجه شد که هواداران رئال در برنابئو، کم حافظه هستند و زود فراموش می‌کنند چه اتفاقاتی در گذشته رخ داده است. فصل بعد از آن، سوال ها درباره کیفیت بیل مطرح شد. حرکت انفرادی استثنایی او مقابل حریف مستقیم رئال یعنی بارسا فراموش شد زیرا آنها منتظر بودند ببینند بیل در ادامه چه خواهد کرد.

رونالدو به خوبی می‌داند این احساس چگونه است. او که سال 2009 به رئال پیوست، چندین سال طول کشید تا دل هواداران را به دست بیاورد و هیچگاه از تیر رس هو شدن دور نبود. کاکا نیز گفته بود که من دوست دارم هواداران برای کریستیانو احترام ویژه ای قائل شوند و هنوز می‌توان سوت‌های اعتراضی را شنید.

بدین ترتیب هواداران رئال، هوادارانی نیستند که به راحتی راضی شوند. آنها هیچگاه کوتاه نمی‌آیند و همیشه به دنبال بیشتر و بیشتر هستند. در فینال چمپیونزلیگ و در دیدار مقابل لیورپول، بیل بار دیگر عملکردی استثنایی داشت. او در نیمه دوم به میدان آمد و دو گل زد. گل اول او با یک ضربه آکروباتیک استثنایی به ثمر رسید و توجهات بسیاری را جلب کرد.

منچستر که او را زیر نظر داشت، قصد داشت برای به خدمت گرفتنش اقدام کند، مصاحبه های بیل در این میان که از وضعیتش در رئال شاکی بود، اوضاع را برای رئال بدتر هم کرد.

اما او ماندنی شد و این فصل پاسخ تمام منتقدین را داده است. او در هر سه دیدار تیمش در لالیگا گلزنی کرده است و حالا پس از جدایی رونالدو، مدافعان به دنبال گرفتن او هستند. او پشت ضربات کاشته می‌ایستد و آزادی بالایی از لوپتگی دریافت کرده است.

حالا از مهاجم 29 ساله انتظار می‌رود که بهترین باشد. وقتی رونالدو در رئال بود، بیل زیر سایه او بود. حالا که سوپراستار راهی یووه شده، مسئولیت ها تماما برعهده اوست.

این فصل، بیل بالاترین درصد شوت را از زمان پیوستنش به رئال به ثبت رسانده و در گل کردن آنها هم از نظر درصدی بهتر ظاهر شده است.  به نظر جدایی رونالدو تاثیر مستقیم خود را گذاشته و بیل به بازیکن مهم تر و موثرتری برای رئال تبدیل شده ولی در همین راستا، او کمتر موقعیت سازی می‌کند و بیشتر رو به گلزنی آورده است.

اما حالا ابتدای فصل است و هنوز مشکل مصدومیتی برای او پیش نیامده است. مصدومیت اصلی ترین مشکل بیل در رئال مادرید است و او در این سال‌ها، مدت زیادی را به علت مصدومیت از میادین به دور بوده است. حالا او که تک ستاره تیمش است، می‌خواهد خودش را در اسپانیا به اثبات برساند و باید دید که در ادامه این فصل، می‌تواند از پس مسئولیت سنگینی که بر عهده اش قرار داده شده بر بیاید یا نه.