بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 27 دی 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی عمان 3 - ترکمنستان 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

اولین تصمیم بزرگ انریکه در تیم ملی اسپانیا (عکس)
جمعه, 16 شهریور 1397 ساعت 13:23
اولین تصمیم بزرگ انریکه در تیم ملی اسپانیا (عکس)
لوئیس انریکه فردا شب در ویمبلی لندن، اولین تجربه مربیگری خود در تیم ملی اسپانیا را پیش رو دارد.

به گزارش "توپ 90"، چندی پیش بود که انریکه به عنوان سرمربی لاروخا، جانشین فرناندو هیه رو شد. او حالا مرد اول تیمی است که در جام جهانی نتایج خوبی نگرفت و با شکست از روسیه در یک هشتم نهایی، وداعی زودهنگام با رقابت ها داشت.

از بخت بد، انریکه فردا برابر تیم قدرتمند انگلیس، اولین دیدار خود به عنوان مربی تیم ملی اسپانیا را تجربه خواهد کرد. سه شیرها عنوان چهارمی جام جهانی را کسب کردند و به نظر تیمی کاملا آماده می رسند.

چالش های مختلفی در انتظار انریکه است اما احتمالا اولین تصمیم بزرگ انریکه در نیم ملی، به پست دروازه بانی مربوط خواهد شد. جایی که او باید از میان دخیا و کپا، یکی را به عنوان گلر اول انتخاب کند. فهرست اول او برای تیم ملی، به اندازه کافی سورپرایزهایی با خود داشت که می توان از مهمترین شان به غیبت آلبا و کوکه اشاره کرد و بی شک برای اعلام یازده مرد اصلی ویمبلی، او ابهاماتی جدی برای انتخاب گلر اول خود دارد.

دخیا مدت هاست که از دوران اوج خود فاصله گرفته و حتی در جام جهانی هم زمزمه هایی شنیده می شد مبنی بر اینکه او به نیمکت تبعید خواهد شد که البته این اتفاق رخ نداد. در اسپانیا او حالا مخالفانی جدی دارد که معتقدند باید جای خود را به کپا بدهد. گلر باسکی که ژانویه گذشته تا یک قدمی انتقال به رئال پیش رفت اما با مخالفت زیدان، در بیلبائو ماندنی شد ولی ماه گذشته پس از انتقال کورتوا به رئال، جانشین این گلر بلژیکی در چلسی شد.

دخیا با 33 بازی ملی و 16 کلین شیت، در 4 بازی اول یونایتد در لیگ جزیره 7 گل دریافت کرده و در سوی مقابل کپا با یک بازی ملی، 3 گل خورده در 4 بازی اول چلسی و 7 مهار موفق در این 4 هفته، قرار دارد.