بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 17 دی 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی والنسیا 3 - خیخون 0 (دبل سانتی مینا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

نویر با پیراهن قرمز درخشید (عکس)
جمعه, 16 شهریور 1397 ساعت 12:10
نویر با پیراهن قرمز درخشید (عکس)
 مانوئل نویر در جریان بازی آلمان و فرانسه در لیگ ملتها با یک سیو تعیین‌کننده نشان داد که همچنان دروازه‌بان اول بی‌رقیب آلمانها است. 

به گزارش "توپ 90"، آلمان با اینکه بعد از حذف فاجعه‌بار از جام جهانی روسیه، ناکامی‌ای که در آلمان از آن با عنوان افتضاح یاد می‌شود، برای انتقام‌گیری قدم به ورزشگاه آلیانس گذاشته بود تا با پیروزی بر قهرمان دنیا نشان دهد یکی از تیمهای برتر دنیا است ولی در شروع بازی چون می‌دانست فرانسوی‌ها روی ضدحمله چقدر خطرناک هستند از حملات بی‌پروا خودداری می‌کرد. بازی نسبتاً بدون حادثه ادامه داشت هر چند در دقیقه‌ی 18 اولین تلاش برای گلزنی توسط تیمو ورنر انجام شد که آرئولا دروازه‌بان فرانسوی توپ را مهار کرد. 


اما در دقیقه‌ی سی و پنجم بازی نوبت به درخشش مانوئل نویر رسید. او ضربه‌ی سر اولیویه ژیرو را به زیبایی دفع کرد تا دروازه‌ی آلمان را نجات داده باشد. این مهمترین سیو نویر در بازی بود و در نتیجه‌ی مسابقه تعیین‌کننده بود. پیش از پایان نیمه‌ی اول، ضربه‌ی آزاد کیلین امباپه هم به سمت دروازه‌ی آلمان روانه شد ولی نویر باتجربه به راحتی توپ را مهار کرد. 


فرانسه نیمه‌ی دوم را تهاجمی آغاز کرد و گریزمان در همان اوایل نیمه، نویر را محک زد. در دقیقه‌ی شصت و چهارم  بار دیگر گریزمان از راه دور شوتی روانه‌ی دروازه‌ی ژرمنها کرد که این بار هم نویر برای مهار توپ او مشکل خاصی نداشت. بعد از آن بود که نوبت به حملات پیاپی آلمانها رسید تا آرئولا با سه سیو استثنایی، دروازه‌ی فرانسه را نجات داده و ستاره‌ی دروازه‌بانی این بازی باشد. 


مانوئل نویر در آلمان از احترام زیادی برخوردار بوده و هواداران پرتعدادی دارد. با اینکه اخیراً عده‌ای از فوتبالدوستان آلمانی به یواخیم لوو به دلیل استفاده‌ی دائمی از نویر و فرصت ندادن به تراشتگن دروازه‌بان آلمانی بارسلونا انتقاد می‌کنند ولی نویر همچنان محبوب‌ترین دروازه‌بان آلمانی در آلمان است و به نظر می‌رسد تا چند سال آینده جایگاه او به عنوان سنگربان اول مانشافت تضمین‌شده خواهد بود.