بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 26 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی منچسترسیتی 4 - وستهام 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

شاگردان لوو؛ نه خوب، نه بد
جمعه, 16 شهریور 1397 ساعت 08:04
شاگردان لوو؛ نه خوب، نه بد
بعد از تساوی بدون گل تیمهای ملی آلمان و فرانسه در رقابتهای لیگ ملتها رسانه‌های آلمانی، اولین نمایش مانشافت بعد از فاجعه‌ی  جام جهانی را " نه خوب، نه بد" توصیف کردند. 

به گزارش "توپ 90"، تیم ملی فوتبال آلمان در مقابل قهرمان دنیا فرانسه در بازی‌ای به میدان رفت که غافلگیری بزرگی در پی نداشت. ولی با اینحال رسانه‌‌های ورزشی آلمانی معتقدند نمایش تیم ملی کشورشان در مقابل فرانسه، نشان دهنده‌ی بهبود قابل توجه کیفیت مانشافت نسبت به جام جهانی روسیه بوده. تورنمنتی که برای آلمانها با حذف تاریخی از مرحله‌ی گروهی به پایان رسید و یکی از فجایع فوتبال آلمان را رقم زد. 


روزنامه‌ی بیلد آلمان در توصیف بازی دیشب آلمان و فرانسه نوشت که دستور یواخیم لوو به شاگردانش کاملاً مشخص بود: گل نخورید، در خط دفاعی محکم و باثبات باشید و در مقابل ضدحمله‌ها دقت دوچندان داشته باشید. البته موفقیت شاگردان لوو کمی هم به شانس وابسته بود چرا که اگر ضربه‌ی سر ژیرو در دقیقه‌ی  سی و ششم و شوت از راه دور گریزمان در دقیقه‌ی شصت و چهارم وارد دروازه شده بود کسی نمی‌توانست از موفقیت شاگردان لوو سخن بگوید. 


اما نکته‌ی مثبت، ذهنیت و روحیه‌ی تیم ملی آلمان بود که نسبت به جام جهانی کاملاً متفاوت به نظر می‌رسید. مانشافت یک تیم واقعی نشان می‌داد. پیش از شروع بازی هر یازده بازیکن آلمان سرود ملی خود را همخوانی کردند. تماشاچی‌های حاضر در استادیوم هم واقعاً نقش یار دوازدهم را بازی کردند و تشویق‌های پر سر و صدا و پرشور آنها نقش مهمی در عملکرد خوب مانشافت داشت. 


با اینحال در بازی دیشب مشخص شد که قهرمان چهار دوره‌ی جام جهانی اگر دست به ریسک نزده و حرکت به سمت دروازه‌ی حریف را به کرات انجام ندهد در بلند مدت نمی‌تواند به کسب موفقیت‌های بزرگ امیدوار باشد. فوتبالیست‌های در کلاس جهانی‌ای مثل کیلین امباپه که با سرعت و دریبل‌زنی‌های خارق‌العاده‌شان یک تیم را به جلو هدایت می‌کنند، از آسمان نمی‌افتند و این کار ساختار فوتبال پایه‌ی آلمان را برای سالهای آینده بسیار دشوار می‌کند. آلمان به ستاره‌های جوان جدیدی نیاز دارد.