بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 26 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی نیجریه 1 - تونس 0 (جام ملت های آفریقا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

دفاع الیویه ژیرو از عملکردش در جام جهانی
پنجشنبه, 15 شهریور 1397 ساعت 20:55
دفاع الیویه ژیرو از عملکردش در جام جهانی
الیویه ژیرو، مهاجم تیم ملی فرانسه، معتقد است ناکامی اش در گلزنی در جام جهانی، اهمیت زیادی ندارد زیرا به شکل دیگری به تیمش کمک کرد.

به گزارش "توپ 90"، فرانسه در حالی در جام جهانی به قهرمانی رسید که کیلیان امباپه و آنتوان گریزمان، هر کدام 4 گل برای تیم دیدیه دشان به ثمر رساندند اما ژیرو که مهاجم نوک خروس ها بود، حتی یک بار هم موفق به گلزنی نشد؛ اتفاقی که بسیاری را به یاد استفان گیوارش، مهاجم تیم ملی فرانسه در جام جهانی 1998، انداخت. اما ژیرو معتقد است که نقشی بیش از گلزنی در تیم ملی فرانسه دارد.

او به لو پاریزین گفت:" این اتفاق کمی ناراحتی به همراه داشت اما کسب جام آن را کاملا جبران کرد. افتخار جمعی بر موفقیت فردی، اولویت دارد. من گاهی اوقات باید کارهای متفاوتی انجام می دادم، فداکاری می کردم تا تیم بتواند برتری اش را حفظ کند. در واقع، برای اینکه بتوانم در یک سوم هجومی، موثر باشم، انرژی کمی داشتم.

به جز نیمه دوم دیدار مقابل بلژیک، به یاد ندارم که موقعیت های گلزنی زیادی از دست داده باشم حتی دو پاس گل هم داشتم.

اینکه گلی نزدم، باعث نشد دچار بی خوابی شوم. در خیابان، هواداران به من می گویند که حتی اگر گل هم نزنی، برای تیم مهم هستی.شاید اگر من گل می زدم، تیم قهرمان نمی شد. آمارها می توانند برای هیچ و همه چیز استفاده شوند. من به شکل دیگری موثر بودم."