بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 29 اردیبهشت 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی الاهلی عربستان 2 - پاختاکور ازبکستان 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

یک اتفاق خوب؛ لیگ قهرمانان در یک فصل
پنجشنبه, 01 آذر 1397 ساعت 10:25
یک اتفاق خوب؛ لیگ قهرمانان در یک فصل
یکی از بدی های لیگ قهرمانان آسیا برگزاری بازی ها در دو فصل فوتبالی است! تا جایی که برخی از تیم های غرب آسیا بازی ها را با یک مربی شروع و با مربی دیگر به پایان می رسانند.

به گزارش "توپ 90"، تقویم بازی های لیگ قهرمانان آسیا با لیگ های شرق آسیا هماهنگ است و اگر چه در یک سال برگزار می شود اما دو فصل فوتبالی را در بر می گیرد و از همه بدتر اینکه با تقویم یوفا هماهنگ نیست.

آنطور که استاد الدوحه خبر داده قرار است این بازی ها از سال 2021 به جای یک سال در یک فصل فوتبالی برگزار شود. همانند لیگ قهرمانان اروپا و جام یوفا. کشورهای غرب آسیا از این پیشنهاد استقبال چشمگیری داشتند و قرار است در نشست آتی کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا دراین باره بحث و گفتگو شود.

قطعا بروز این اتفاق تقویم فوتبال در کشورهای شرق آسیا را دستخوش تغییر خواهد کرد. از آنجایی که در سال های اخیر ریاست برگزاری بازی های لیگ قهرمانان آسیا برعهده ژاپنی ها بوده آنها به گونه ای برنامه ریزی می کردند که لیگ قهرمانان آسیا با تقویم جی لیگ و دیگر لیگ های شرق آسیا هماهنگ باشد و متاسفانه در همه این سال ها کشورهای غرب آسیا از جمله ایران که در رنکینگ فیفا در رتبه نخست آسیا قرار دارد اعتراضی به این شکل از برنامه ریزی نداشتند. شیوه برگزاری بازی های لیگ قهرمانان آسیا که دو فصل فوتبالی را در بر می گیرد یکی از شیوه های عجیب برگزاری بازی ها است. البته رفتارهای عجیب از کنفدراسیون فوتبال آسیا کم دیده نشده است. همانند عدم قرار گرفتن نام علیرضا بیرانوند در لیست بهترین های آسیا.

برگزاری بازی های لیگ قهرمانان آسیا در یک فصل فوتبالی از سال 2021 بهترین خبر ممکن برای فوتبال آسیا و تیم های غرب آسیا است. از همه مهمتر اینکه تقویم جدید با یوفا و لیگ برتر کشورمان هماهنگی خواهد داشت و برنامه ریزی را برای ما راحت تر خواهد کرد.