بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 29 اردیبهشت 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی ناپولی 4 - اینترمیلان 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

دوباره هیجان به اوج می‌رسد؛ ۴ سال آینده در چنین روزی...
چهارشنبه, 30 آبان 1397 ساعت 10:25
دوباره هیجان به اوج می‌رسد؛ ۴ سال آینده در چنین روزی...
رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ دقیقا چهار سال آینده در کشور قطر آغاز می‌شود.

به گزارش توپ 90، تیم ملی فوتبال ایران در حال آماده سازی برای مسابقات جام ملتهای آسیا است که در ابتدای سال ۲۰۱۹ برگزار می شود.

پس از پایان این تورنمنت مهم، اصلی ترین هدف ملی پوشان ایران، رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر خواهد بود. مهم ترین رقابت های فوتبال جهان پس از بیست سال دوباره به قاره آسیا برمی گردد و این بار در همسایگی ایران برگزار می شود.

اما امروز در نوع خود برای تمام کشورهای دنیا که هدف حضور در جام جهانی بعدی را دارند و همینطور برای میزبان این رقابت ها روز خاصی است.

در حالی که جام جهانی همیشه یک تورنمنت تابستانی بوده، به دلیل شرایط جوی قطر قرار است در نیمه دوم پاییز برگزار شود. کشور قطر که با هزینه های فراوان به دنبال برگزاری هرچه بهتر این مسابقات است، از امروز دقیقا ۴ سال تا بازی افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ زمان دارد.

 تابلوهایی که در قطر، برای نمایش مدت زمان باقی مانده تا جام جهانی نصب شده، عصر امروز زمان ۴۸ ماه، صفر روز، صفر ساعت و صفر دقیقه را نشان خواهند داد.

 

وضعیت تابلوهای نمایش زمان مانده به آغاز جام جهانی در شب گذشته

نکته جالب این است که دمای هوا در قطر حدود ۲۲ درجه گزارش شده که ایده آل برای برگزاری مسابقات فوتبال است. در واقع در این مقطع زمانی از سال، قطر شرایط کاملا مناسبی برای میزبانی از جام جهانی دارد. هرچند استادیوم های این کشور به دلیل مجهز بودن از نظر سیستم های سرمایشی، کلا مشکلی برای فراهم کردن دمای مناسب برگزاری بازی های فوتبال ندارند.