بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 25 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی رئال‌ مادرید 0 - بتیس 2

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

خداحافظی کیهیل با بدرقه جیمی‌جامپ لبنانی (عکس)
سه شنبه, 29 آبان 1397 ساعت 15:46
خداحافظی کیهیل با بدرقه جیمی‌جامپ لبنانی (عکس)
تیم کیهیل ستاره تیم ملی استرالیا در مقابل لبنان که با پیروزی سه بر صفر کانگوروها خاتمه یافت، در دقیقه 81 وارد زمین شد تا با لباس سبز و طلایی تیم ملی استرالیا خداحافظی کند.

به گزارش "توپ 90"، بی شک مهم ترین نکته تدارکاتی امروز استرالیا در راه جام ملت های آسیا برابر لبنان که با برتری سه بر صفر طلایی پوشان خاتمه یافت، در دقیقه 81 اتفاق افتاد؛ جایی که تیم کیهیل، گلزن ترین بازیکن تاریخ فوتبال استرالیا به جای آرون موی وارد زمین شد.


البته پیش از ورود تیم کیهیل، مارتین بویل دوبار در دقایق 19 و 41 و یک مرتبه هم متیو لکی برای کانگوروها گلزنی کرده بودند، تا همه چیز مهیای خداحافظی یکی از مهم ترین بازیکنان تاریخ تیم ملی استرالیا باشد؛ شماره چهاری که در مقابل لبنان 108امین و آخرین بازی ملی خود را در شرایطی تجربه کرد که یکی از هواداران تیم رقیب برای بدرقه او وارد زمین شد و او را به آغوش کشید.

 

 


این بازیکن 39 ساله که در حال حاضر به فوتبال هند کوچ کرده، از سال 2004 پیراهن تیم ملی استرالیا را به تن کرد و در 108 بازی ملی 50 گل زد، تا بهترین گلزن تاریخ فوتبال استرالیا باشد؛ گل شماره 4 کانگوروها به تیم ملی هلند در جام جهانی 2014 یکی از بهترین گل های استرالیا در تاریخ جام های جهانی باقی خواهد ماند.


کیهیل در پایان راه خود با تیم ملی استرالیا به خبرنگاران گفت :« می خواهم از تمام هم تیمی هایم و تمام اعضای کادر فنی که طی این سال ها با آنها کار کردم، تشکر کنم. مهم ترین مسئله بی شک مردم هستند؛ در ابتدا سخت بود برای تیم ملی بازی کنم، اما می خواهم بگویم هر زمانی که با پیراهن سبز و طلایی استرالیا بازی کردم، با قلبم بازی کردم.»