بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 25 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی کورتریک 1 - شارلروا 2 (پلی‌آف‌لیگ‌اروپا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

خداحافظی با 2 عضو هیات مدیره استقلال
سه شنبه, 29 آبان 1397 ساعت 13:21
خداحافظی با 2 عضو هیات مدیره استقلال
با اجرای منع قانون به کار گیری بازنشسته ها دو عضو هیات مدیره استقلال رفتنی خواهند شد.

به گزارش توپ 90 و به نقل از ایران ورزشی، اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال به‌زودی از سمت خود برکنار و افراد دیگری به جای آنها گمارده می‌شوند. دلیل تغییرات در باشگاه استقلال، اعمال قانون بازنشستگی است که سراسر کشور را فرا گرفته است و مدیرانی که شامل این قانون می‌شوند باید جای خود را به افراد دیگری بدهند.


در هیات مدیره باشگاه استقلال افرادی همچون جواد قراب، اکبر عباسی‌ملکی، حسن زمانی و امیرحسین فتحی که سمت سرپرستی موقت باشگاه را هم برعهده دارد، حضور دارند. در میان این افراد فقط حسن زمانی و امیرحسین فتحی شامل این قانون نمی‌شوند. هرچند درباره وضعیت بازنشستگی فتحی نیز خبرهای متفاوتی شنیده می‌شود و هنوز مشخص نیست که سرپرست باشگاه استقلال بازنشست شده یا خیر. به هر حال اکنون بحث بر سر انتخاب گزینه‌هایی به جای اکبر عباسی‌ملکی و جواد قراب است.


علاوه بر آن چون اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال چهار نفر بیشتر نمی‌شوند، در نتیجه باید یک عضو دیگر به هیات مدیره باشگاه استقلال افزوده شود، یعنی مجمع پس از تشکیل جلسه علاوه بر آنکه جانشین‌های قراب و ملکی را انتخاب می‌کند، باید یک فرد دیگر را هم به هیات مدیره استقلال بیفزاید تا تعداد هیات مدیره باشگاه استقلال به پنج نفر برسد.


همین که تاکنون هیات مدیره باشگاه استقلال با چهار عضو اداره شده خود محل بحث است و مشخص نیست که تصمیم‌گیری بر سر مسائل کلان باشگاه استقلال چطور انجام می‌شده در حالی که روال کار این است که رای‌گیری شود و بر اساس تعداد موافقان و مخالفان طرحی یا پیشنهادی به تصویب برسد. وقتی تعداد هیات مدیره‌ای زوج است بنابراین در تصمیم‌گیری اشکال‌های بزرگی ایجاد می‌شود که در کمال شگفتی باشگاه استقلال در ماه‌های اخیر به این شکل اداره شده است.


به هر حال تغییرات جدید شاید بتواند در ظاهر برخی مشکلات ساختاری در باشگاه استقلال را از بین ببرد و با انتخاب پنج عضو هیات مدیره وجاهت بیشتری به خود بگیرد چراکه تاکنون عملا اثری از تاثیرگذاری هیات مدیره در باشگاه استقلال دیده نشده و معمولا افرادی که در چنین پست‌هایی قرار گرفته‌اند قدرت تصمیم‌گیری‌های آن‌چنانی نداشته‌اند.


به هر حال در روزهای آتی و با تشکیل مجمع باشگاه، سه عضو دیگر به هیات مدیره باشگاه استقلال اضافه می‌شوند تا در کنار امیرحسین فتحی و حسن زمانی به رتق و فتق امور باشگاه بپردازند و در تصمیم‌گیری‌های کلان این باشگاه نقش بازی کنند. به احتمال زیاد دو عضو اقتصادی به هیات مدیره باشگاه استقلال اضافه می‌شوند و یک پیشکسوت هم مد نظر است تا به دایره هیات مدیره ملحق شود. اینکه اعضای هیات مدیره جدید تا چه اندازه می‌توانند در پیشبرد اهداف کلان در باشگاه استقلال نقش بازی کنند مشخص نیست اما آنچه گویاست اینکه همواره اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال عملا نقشی در تصمیم‌گیری‌ها نداشته‌اند و حضورشان تنها به چند مصاحبه ختم شده و در بخش‌های اقتصادی نیز کاری بنیادین برای این باشگاه انجام نداده‌اند.


انتظار می‌رود هیات مدیره جدید باشگاه استقلال فارغ از نام‌هایی که بر سر کار می‌آیند قابلیت‌های بیشتری در اداره باشگاه بزرگی همچون استقلال از خود نشان دهند و حضورشان تنها فیزیکی نباشد.