بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 31 اردیبهشت 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی الاهلی عربستان 2 - پاختاکور ازبکستان 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

از گلزنی خضیراوی و جهانبخش تا اخراج دایی
سه شنبه, 29 آبان 1397 ساعت 12:54
از گلزنی خضیراوی و جهانبخش تا اخراج دایی
جدال امشب ایران و ونزوئلا سومین رویارویی دو کشور در تاریخ فوتبال محسوب می شود که نکته جالب به نتایج رقم خورده در دو بازی قبلی برمی گردد.

به گزارش "توپ 90"، بعد از برتری خفیف برابر ترینیداد و توباگو در اولین بازی دوستانه آبان ماه شاگردان کارلوس کی روش در شرایطی مقابل ونزوئلا به میدان می روند که این تقابل برای سومین بار در تاریخ فوتبال دو کشور رقم می خورد. جالب تر این که در دو تقابل قبلی نتیجه مشابه 1-0 به سود ایران ثبت شد تا جدال امشب از اهمیت خاصی برای حریف آمریکای جنوبی برخوردار شود.


اولین بازی دو تیم در تورنمنت چهارجانبه مراکش LG CUP برگزار شد، جایی که ایران با هدایت برانکو ایوانکوویچ با ترکیب میرزاپور، نوازی، باهنر، بختیاری زاده، افشین پیروانی، گل محمدی، میناوند، خضیراوی، علی کریمی، نیکبخت واحدی و علی دایی به میدان رفت و با گل دقیقه 12 مجاهد خضیراوی به برتری رسید. البته این بازی جنجال های فراوانی داشت از جمله اخراج علی دایی با دریافت کارت قرمز مستقیم بود که سرو صدای زیادی به راه انداخت.


دومین تقابل اما به یک سال قبل برمی گردد. ورزشگاه نایمخن هلند میزبان جدال دوستانه ایران و ونزوئلا بود آن هم در شرایطی برای میزبانی این دیدار در اردوی آماده سازی اتریش جنجال های فراوانی رقم خورد اما در نهایت باشگاه هلندی که رابطه خوبی با فدراسیون ایران داشت میزبانی را برعهده گرفت تا این بازی با همان نتیجه اولین رویارویی دو تیم با تک گل علیرضا جهانبخش به سود ایران پایان یابد.


در این بازی ایران با ترکیب علیرضا بیرانوند، پورعلی گنجی، رضائیان، حسینی، وحید امیری، اشکان دژآگه، سعید عزت الهی، علی کریمی، احسان حاج صفی، رضا قوچان نژاد و علیرضا جهانبخش  به میدان رفت و با گلی که ستاره آن روزهای آلکمار و پدیده سابق ناینمخن در دقیقه 57 به ثمررساند دومین برد تاریخ ایران را رقم بزنند.