بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 30 اردیبهشت 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی الاهلی عربستان 2 - پاختاکور ازبکستان 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

اسطوره پیکان پرسپولیسی است !
یکشنبه, 27 آبان 1397 ساعت 20:24
اسطوره پیکان پرسپولیسی است !
فردا تیم های پرسپولیس و پیکان در ورزشگاه نو نوار آزادی به قضاوت مهدی مرجان زاده در ساعت 16:15 به مصاف هم می روند.

به گزارش "توپ 90 "،  هر دو تیم ازتیم های قدیمی و ریشه دار فوتبال کشورمان هستند، پرسپولیس با قدمت 65 ساله و پیکان با قدمت 61  که نشان می دهد هر دو تیم  در طول حیاتشان خاطرات بسیار زیادی را برای فوتبال دوستان رقم زده اند. اگر بخواهیم به یک وجه مشترک بین این دو تیم  اشاره کنیم باید برگردیم  به مرداد سال 1348 که بازیکنان پرسپولیس بر اساس یک پروتکل همکاری بین علی عبده و محمود خیامی به تیم پیکان پیوستند.


محمود خیامی به پدر صنعت اتومبیل ایران، از عمده ‌ترین صاحبان صنایع خودروسازی در ایران بود.و مالک پیکان و توانست در آن دوره چند بازیکن بزگ را از پرسپولیس به خدمت بگیرد که از جمله آنها  می توان به علی پروین اشاره کرد.


جالب این جاست که که علی پروین در مدت 2  سال  (1347-1349) حضورش در این تیم روزهای درخشانی راسپری کرد.


بازی های خوب  پروین ودرخشش بی نظیر او موجب شناخته شدن هرچه بیشتربرند پیکان شد که از جمله آن می توان به یک دیدارتدارکاتی اشاره کرد که پیکان دو بر یک مغلوب تیم ملی امید استرالیا شد.تک گل پیکان توسط پروین به ثمررسید. او همچنین در پیکان از روی نقطه پنالتی دروازه تاج و ناصر حجازی را باز کرد


اما  پروین با ثبت یک رکورد ماندگار در دیدار با آرش بندرعباس در کرمان در چارچوب مسابقات لیگ منطقه‌ای ۱۳۴۹ موفق شد پنج گل بزند تا پیکان این بازی را ۱۱ بر ۳ به سود خود خاتمه دهد.


به هر حال حضور  کوتاه مدت  علی پروین در پیکان به عنوان اسطوره بی  بدیل  باشگاه پرسپولیس می تواند در نوع خود جالب باشد .