بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 29 اردیبهشت 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی ناپولی 4 - اینترمیلان 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

تفکرات و انتخاب های برانکو برای چینش خط دفاعی
شنبه, 26 آبان 1397 ساعت 19:38
تفکرات و انتخاب های برانکو برای چینش خط دفاعی
برانکو کار سختی برای چینش 11 بازیکن ترکیب اصلی دارد اما سخت تر از آن، انتخاب 4 بازیکن برای خط دفاع است.

به گزارش "توپ 90"، حالا دیگر هواداران پرسپولیس مشکلی با ترکیب تیم ندارند. یعنی شاید برخی بخواهند بازهم به انتخاب های برانکو خرده بگیرند و خواهان بازی، ستاره محبوبشان باشند اما در پرسپولیسِ لیگ هجدهم، آن هایی که روی نیمکت می نشینند، کسانی هستند که بیشتر در تیم های پایه حضور داشته اند و کمتر رویشان حساب باز می شود. در چنین شرایطی، مصدومیت محمد انصاری و حسین ماهینی نیز دست برانکو را بسته تر از قبل کرده و او چالش جدی برای چینش خط دفاع دارد.

بدون بازمانده از اولین فصل برانکو ایوانکوویچ

در لیگ پانزدهم خط دفاع پرسپولیس در بیشتر بازی ها محمد انصاری، محسن بنگر، لوکا ماریچ و رامین رضاییان را در خود می دید. رضا نور محمدی، میشل اومانیا، بابک حاتمی و وحید حیدریه دیگر عناصر دفاعی پرسپولیس بودند که از بین‌ این بازیکنان فقط انصاری در ترکیب سرخپوشان حضور داشت که او هم مصدوم شد تا حالا از اولین فصل برانکو در پرسپولیس، هیچ مدافعی در تیم نباشد.

خیال راحت قرمزها از دفاع میانی

حضور شجاع خلیل زاده و سیدجلال حسینی در پست دفاع میانی باعث شده تا خیال قرمزها از این پست تا حد زیادی راحت باشد، البته آن ها نگران این هستند که دو دفاع وسط تیمشان در اثر انجام بازی های فشرده، همچون ماهینی و انصاری دچار مشکل شوند. با این حال برای بازی پیکان، زوج خط دفاع از معدود پست هایی است که در آن بازیکنان اصلی حضور دارند.

مصلح در دفاع چپ می ماند

پروفسور برای انتخاب 4 هافبک نیز چالش های زیادی را دارد و می تواند بازیکنی نظیر مصلح را به پست هافبک چپ ببرد اما باتوجه به کمبود مهره در نقاط مختلف دفاعی، بعید است پروفسور چنین کاری کند و به احتمال فراوان مصلح در پست تخصصی اش بازی می کند و همچنان فرصت این را دارد که با ارائه نمایش های با ثبات در کارهای هجومی و دفاعی و انجام وظایفش، جای پایش را در ترکیب اصلی سفت کند.

ربیع خواه؛ مهره کلیدی برانکو

بازگشت ربیع خواه خبری خوب برای پرسپولیس بود. او در بازی با کاشیما به زمین آمد و در چند پست مختلف ایفای نقش کرد و نشان داد همچنان می تواند مهره ای کارآمد باشد اما این بار در میان مصدومیت ها و غیبت، ربیع خواه در قامت یک عنصر کلیدی ظاهر خواهد شد. پس از شجاع، سیدجلال و مصلح هیچ بعید نیست بازیکن چهارم پرسپولیس در خط دفاع ربیع خواهی باشد که سابقه بازی در هر 4 پست دفاعی را دارد و این بار از بین دفاع راست و وسط در یکی به کار گرفته خواهد شد. اگر برانکو شجاع را در پست دفاع راست استفاده کند، ربیع خواه به وسط منتقل می شود و در غیر این صورت همچون دقایقی از فینال آسیا، به سمت راست دفاع می رود. او یک فصل در حالی که راست پا بود، دفاع چپ بازی کرد و حالا بازی در پست دفاع راست نمی تواند خبر بدی برایش باشد؛ هرچند که پست تخصصی شماره 18 هافبک دفاعی است.

خبری از سورپرایز نیست؟

برانکو روی نیمکت بازیکنان زیادی را ندارد اما یکی از مهره هایی که می تواند استفاده کند، شاهیان عباسیان است. این دفاع راست با تیم امید در بازی های آسیایی هم حضور داشت و نمایش های قابل قبولی را ارائه کرد و اکنون در شرایطی که حسین ماهینی مصدوم شده، تنها دفاع راست تخصصی پرسپولیس محسوب می شود. سرمربی قرمزها می تواند در بازی با پیکان او را در ترکیب قرار دهد و سورپرایز جالبی را رقم بزند.

پرسپولیس با پیکان برای تراکتور تمرین می کند

نایب قهرمان آسیا 6 روز پس از بازی با پیکان مقابل تراکتورسازی صف آرایی می کند. سرخ ها در بازی با تراکتور هم با همین بازیکنان دفاعی باید به میدان بروند و برابر ستاره های هجومی تیم تبریزی مقاومت کنند و حالا بازی برابر پیکان می تواند محل آزمونی برای خط دفاع نسبتا جدید تیم پرسپولیس هم باشد و به نوعی برانکو با پیکان برای بازی حساس و سرنوشت ساز با تراکتور تمرین کند.