بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

شوت - 4 تیر 1396

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی دوستانه پاری سن ژرمن 1 - نورمبرگ 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

نمازی: یک بازیکن در حقم کم کاری کرد!
شنبه, 26 آبان 1397 ساعت 11:41
نمازی: یک بازیکن در حقم کم کاری کرد!
امید نمازی به پایان راه در ذوب آهن رسید. البته برای او فوتبال ادامه خواهد داشت و با توجه به تجربیات گرانبهایی که از حضور در ذوب آهن اندوخته می تواند آینده بهتری در فضای مربیگری برای خود رقم بزند.

سرمربی سابق تیم ذوب آهن در گفتگو با خبرنگار "توپ 90"، در خصوص جدایی خود از تیم می گوید: به هر صورت این اتفاقات در فوتبال طبیعی است و من خیلی نمی خواهم وارد ریز جریانات شوم تا برای تیم حاشیه ایجاد شود. مربی روزی بکار گرفته می شود و روزی هم مجبور است تیم را ترک کند. منتهی نمی توانم کتمان کنم که انتظار فرصت بیشتری از سوی باشگاه را داشتم. به خصوص تا پایان نیم فصل. هر کسی که بازی تیم ما را می دید می گفت ذوب آهن خوب بازی می کند. ازابتدای فصل تا اوونجایی که به ما فشار وارد شد تیم از نظر شیوه بازی، تعداد پاس و هم چنین مالکیت توپ یکی از سه تیم برتر لیگ بود.


بدشانسی در برخی از بازی ها مانع از امتیازگیری تیم شد. در برخی از بازی ها اشتباهات داوری به ضرر ما اظهر من الشمس بود. البته طبیعی است که ما هم اشتباهاتی داشتیم. به طور مثال در زدن ضربات نهایی بی دقتی می کردیم. با همه اوصاف اگر فرصت به ما داده می شد شرایط تغییر می کرد. من شک نداشتم تا نیم فصل شرایط تیم تغییر خواهد کرد. به خصوص که بازی های پایانی ما تا نیم فصل بازی های آسان تری بود. اما اتفاقات بازی با تراکتورسازی موجب شد باشگاه تصمیم دیگری بگیرد. ما درنیمه اول این بازی خوب بودیم اما در نیمه دوم بازی شرایط استثنایی رخ داد. یک بازیکن در عرض 8 دقیقه سه گل به ما زد و این از جمله اتفاقاتی است که شاید تا پایان دوران بازیگری هروین هم رخ ندهد. همان طور که بارسا در غیاب مسی 5 گل به تیم رئال زد.


امید نمازی در پاسخ به این سوال که کدام عوامل مانع از عدم نتیجه گیری ذوب آهن در هفته های گذشته شد؟ گفت: من به دو مورد می توانم به طور پر رنگ اشاره کنم. ما در هفته دوم چهار بازیکن اثر گذار و تهاجمی خود را از دست دادیم که این ضربه بزرگی به تیم زد به خصوص که باشگاه به توصیه های من برای جانشینی آنها عمل نکرد و به نوعی بی تفاوت بود. ما در همان استارت مرتضی تبریزی را به دلیل درآمدزایی از دست دادیم. من مخالف این ترانسفر نبودم اما تاکید می کردم بازیکنی در حد و اندازه های او باید به ترکیب تیم اضافه شود. رضا حبیب زاده دیگر بازیکنی بود که از دست دادیم. او باشهامت بازی می کرد و می توانست برای ما گل های متعددی بزند اما در بازی با استقلال مصدوم شد و 2.5 ماه از تمرینات تیم خارج شد. مجتبی حق دوست هم از نظر من بازیکن دونده و پرتلاش و با کیفیتی است که او را هم به دلیل مشکلات سربازی از دست دادیم. مسعود حسن زاده هم یکی از بازیکنانی بود که من خیلی روی او حساب باز کرده بودم. در تمرینات مصدومیت او تشدید شد و کار تا جایی پیش رفت که باشگاه قرارداد او را یک طرفه فسخ کرد. خب به حرف های من توجهی نشد.


مورد دوم داوری ها بود. بدون هیچ حرف و حدیثی داوران  دست کم 5 پنالتی برای ما نگرفتند. همین ها برای عدم نتیجه گیری کافی بود. البته من اشتباهات کادر فنی را منکر نمی شوم.


سرمربی سابق تیم ذوب آهن که امروز در مصاحبه با یکی از روزنامه ها مدعی شده برخی از بازیکنان در حق او کم کاری کردند در این باره گفت: چند بازیکن نه. فقط یک بازیکن. بیش از این نمی خواهم در این باره صحبت کنم.


امید نمازی در پایان در خصوص توصیه هایش به یک مربی ایرانی که از خارج از کشور به ایران می آید، گفت: توصیه ام این است وقتی وارد فوتبال ایران می شود و تیم می گیرد اختیار تام داشته باشد. دستش باز باشد و بتواند کادر فنی اش را خودش انتخاب کند تا یک کادر فنی همسو داشته باشد. به هر صورت من برای اولین بار بود که در فوتبال ایران سرمربی یک تیم لیگ برتری می شدم و نسبت به خیلی از چیزها شناخت نداشتم. حضور در ذوب آهن تجربه خوبی برای من شد و سعی خواهم کرد در آینده در صورت تیم گرفتن در فوتبال ایران این مسایل را لحاظ کنم.


امید نمازی در مورد آینده کاری اش هم گفت: فدراسیون فوتبال آمریکا با من صحبت هایی داشته است. چند روزی می خواهم استراحت کنم و در کنار خانواده حضور داشته باشم. شاید جایگاهی بهتر از گذشته برای من ردیف شود.