بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 2 خرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی کورتریک 1 - شارلروا 2 (پلی‌آف‌لیگ‌اروپا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

پنج شنبه عزیز وریا غفوری (عکس)
شنبه, 26 آبان 1397 ساعت 11:25
پنج شنبه عزیز وریا غفوری (عکس)
در بازی با ترینیداد و توباگو اتفاق جالبی رخ داد که در این چند روز کمتر به آن پرداخته شد آن هم بازی دادن کی روش به هر سه دفاع راست دعوت شده بود.

به گزارش "توپ 90"، وریا غفوری، صادق محرمی و رامین رضائیان سه بازیکنی هستند که برای حضور در پست تخصصی مدافع راست تیم ملی رقابت بسیار نزدیک و فشرده ای با هم دارند تا در فهرست نهایی کارلوس کی روش قرار داشته باشند.


سرمربی پرتغالی که به خوبی از رقابت میان این بازیکنان اطلاع داشت در بازی با ترینیداد و توباگو از فرصت به دست آمده نهایت بهره را برد و توانایی این سه ملی پوش را در پست های دیگر سنجید. به همین خاطر در اتفاقی جالب هر سه بازیکن تخصصی در دفاع راست به میدان رفتند تا خواسته های کادر فنی را اجرا کنند.


وریا غفوری از ابتدا به عنوان مدافع راست به میدان رفت اما در آغاز نیمه دوم با ورود صادق محرمی بالاجبار در پست وینگر راست بازی کرد. تصمیمی فنی که با واکنش هایی نیز از سوی وینفرد شفر سرمربی آلمانی استقلال روبرو شد. این مربی با اشاره به این که وریا قبل از جام جهانی به بهانه بازی در پست غیرتخصصی و وینگر راست از فهرست نهایی خط خورد نسبت به این که کی روش وریا را در پست وینگر به میدان فرستاد، واکنش نشان داد.


جالب این که وریا در این پست کارآمدتر و تاثیرگذارتر نشان داد چون در نیمه دوم بازی خوب نیمه اول را کامل کرد تا یکی از بهترین های ایران مقابل ترینیداد و توباگو لقب بگیرد. مدافع سختکوش و دونده ایران در نیمه دوم یکی از بازیکنانی بود که رفت و برگشت های زیادی در جناح راست داشت و بارها با فرارهای خود اجازه نداد تا جای خالی علیرضا جهانبخش احساس شود.


صادق محرمی که این روزها با حضور در ترکیب دیناموزاگرب پخته تر از سال های قبل بازی می کند همچنان نشان داد که می تواند آینده فوتبال ایران در پست مدافع راست باشد. جوانی خوش نفس و خوش فکر که مسلما حضورش در جام ملت های آسیا می تواند خیال سرمربی تیم ملی را از این پست آسوده کند.


رامین رضائیان دیگر کاندیدای حضور در این پست بعد از این که از بلاتکلیفی و بدون تیم بودند نجات یافت و پیراهن الشحانیه را برتن کرد این بار برای دقایقی در نیمه دوم وارد زمین شد تا بلکه همچنان شانس خود را برای حفظ جایگاهی که داشت، زنده نگه دارد. رامین که جام جهانی خوبی را به همراه ایران در پست مدافع راست سپری کرد حالا برای رسیدن به دومین تورنمنت معتبر ملی باید تلاش دوچندانی داشته باشد تا جایگاهش را به صادق جوان یا وریا فرصت طلب ندهد.